Faturalarınızı yarıya indirmek için her yıkamadan önce bir çorba kaşığı dökün. İşte paradan tasarruf etmek ve ödenmesi gereken yüksek meblağları unutmak için çamaşır makinesinin tamburuna koymanız gerekenler.

Çamaşır makinesi ve tuz kaşığı

Tüm ev aletleri gibi çamaşır makinesi de bakıma ve temizliğe ihtiyaç duyar . Giysilerinizi temizlemeye hizmet eden sizler, sık sık vakumlu yıkamaya ihtiyaç duyarsınız. Aslında, içinde çamaşır makinesinin çalışmasını ve giysilerin doğru şekilde yıkanmasını tehlikeye atabilecek kireç tortusu birikebilir.

Kireç oluşumu kaçınılmazdır ve bu nedenle cihaza hızlı bir şekilde zarar vermemek için mutlaka temizlenmesi gerekir. Bunu yapmak basittir ve önce cihazı iyice yıkamanıza olanak tanıyan bir vakumlu yıkama yapmanız gerekecektir . Ancak çalıştırmadan önce içine bir şey sokmanız gerekecek.

bakım ve temizlik

Hatta temiz ve kireçsiz temizlik için evinizde mutlaka bulunan bu malzemeden bir kaşık eklemeniz yeterli . Ayrıca temiz ve tam çalışır durumda bir çamaşır makinesine sahip olmak faturalardan da tasarruf etmenizi sağlar ve bu şekilde rakamın yarıya indiğini göreceksiniz. Ama bakalım ne koyacaksın.

Bunu çamaşır makinesine koyarak paradan tasarruf edin

Dediğimiz gibi temiz bir çamaşır makinesi içinde kireç bulunmadığı için tasarruf sağlar, daha iyi çalışır ve daha az tüketir. Fatura bu nedenle yarı yarıya azalır, ancak yalnızca evinizde mutlaka bulunan ve çok faydalı olan ve bu sorunu çözmenize yardımcı olacak bu ürünü kullanırsanız.

Artık neredeyse mutfaktan çok temizlikte kullanılan sirkeden bahsedelim.  Temizlikte sirke mükemmel sonuç verir ve bu nedenle birçok kişi tarafından bu ev aletinde de kullanılır . Aslında, tek bir bileşenle, birçok özel kimyasal ürünü satın almak zorunda kalmadan evdeki birçok yüzeyi ve daha fazlasını temizleyebilirsiniz.

çamaşır makinesi tamburu

Sirke antibakteriyel, dezenfektan ve antimikrobiyaldir ve bu nedenle kireç ve tartarla savaşmak için ideal bir silahtır. Çamaşır makinesinin tamburuna birkaç yemek kaşığı dökün ve çok yüksek sıcaklıklarda yıkayın. Temiz olacak ve artık hoş olmayan kokular olmayacak.

Sirkeniz yoksa evde bulduğunuz diğer ürünleri de kullanabilirsiniz. Bunlar, aynı zamanda bir yağ giderici, dezenfektan ve kireç önleyici olan sodyum bikarbonatı içerir . Bu durumda da, farkı hemen fark etmek için çamaşır makinesine birkaç kaşık koyun ve boş yıkamayı etkinleştirin.

çamaşır makinesi

Veya sitrik asit veya kaya tuzu kullanabilirsiniz . İlki olan sitrik asit, küf ve kireç tortusuna karşı çok etkilidir ve kireç önleyici, kireç çözücü, asitleştirici ve antioksidan işlev görür. Bu durumda 150 g sitrik asidi 1 L suda çözmeniz gerekecektir.

Kaya tuzu ise kötü kokuları yok eden ve kireç taşına karşı oldukça faydalı olan yaşlı bir anneanne ilacıdır. Ayrıca bu durumda tamburun içine birkaç kaşık koyup yüksek ısıda yıkamayı etkinleştirmek yeterli olacaktır. Çok temiz ve kireçsiz bir çamaşır makineniz olacak ama her şeyden önce faturalardan tasarruf edeceksiniz.

ev