Çizikler göze hoş gelmeyebilir ve gözlerinize değer veren bir nesneye zarar verebilir. Neyse ki, durdurulamaz System D çözümleri ile zahmetsizce ortadan kaldırılabilirler. Basit ve etkili ipuçları ile ondan kolayca nasıl kurtulacağınızı öğrenin.

Herhangi bir nesneyi çizebilirsiniz: telefon ekranı, saat, tahta masa ve hatta ayakkabılarınız! Çizikler her zaman gözle görülmese de onlardan kurtulmak her zaman kolay değildir, ancak bunu sizin için kolaylaştıracak yöntemler vardır.

Ahşap, cam, mermer veya deri fark etmez, gözle görülür çiziklerden kurtulmanıza yardımcı olacak çözümler var.

Bunları ortadan kaldırmak için bazı ipuçlarını keşfedin:

1. Gözlük

Gözlüklerdeki  çizikler   özellikle can sıkıcıdır. Neyse ki, diş macunu ile ondan kurtulabilirsiniz! Bu ürünün etkili olabilmesi için beyazlatma özelliği olmayan veya güçlü kimyasallar içermeyen bir diş macunu seçin!

Pamuklu bir bez veya yumuşak bir bez kullanarak, diş macununu 10 saniye boyunca dairesel hareketlerle gözlüğünüze sürün. Ardından soğuk su ile durulayın. Daha derin çizikler için işlemi tekrarlayabilirsiniz.

2. Eski plakalar

Çizgili bir tabak alın ve üzerine biraz çamaşır tozu serpin. Sünger ile dikkatlice ovalayın.Bu işlemin bir dakikadan fazla sürmemesi gerektiğini lütfen unutmayın. Bir kağıt havlu kullanarak her şeyi nazikçe silin. Şaşıracaksınız, tüm çizikler gitmiş olacak!

cep telefonu

3. Telefon ekranı

Çizik bir telefon ekranından daha sinir bozucu bir şey yoktur. Bu numara onları ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Bir pamuğa diş macunu dökün ve 10 dakika boyunca yüzeyi ovalayın. Sihirli, değil mi?

rugan ayakkabı

4. Rugan deri

Rugan derideki    tüm çizikleri gidermek için   , petrol jölesine batırılmış bir pamuklu çubuk alın ve çizilen alanın tamamını kaplayana kadar çizik alanın üzerine sürün. Birkaç dakika etki etmesine izin verin, izler kaybolacaktır!

deri ayakkabı

5. Deri ayakkabılar

Deri çizilmelere karşı çok hassastır  . Bunları deri ayakkabılardan çıkarmak için, pamuklu çubuk kullanarak çizilen yüzeye bitkisel yağ veya bebek yağı sürün. Dairesel bir hareketle ovalayın ve kurumaya bırakın! Kalıntıları temiz bir bezle silin. Gerekirse, aynı işlemi tekrarlayın. Oje veya balmumu iyi seçeneklerdir.

6. Arabanızın kontrol paneli

Kontrol panelinizde sık sık çizikler fark ediyor musunuz? Bunları çıkarmak için, görünür izleri gidermek için bir saç kurutma makinesine ihtiyacınız olacak. Kurutucuyu minimum güce ayarlayın ve sıcak hava akışını tüm çiziğe yönlendirin. Gerekirse, işaretler kaybolmaya başlayana kadar gücü artırın. 10-15 dakika bekleyin, ardından yüzeyi silin ve sonuca şaşıracaksınız!

tahta masa

7. Ahşap nesneler

Ahşap kolayca çizilir ve bazen bu izleri çıkarmakta zorlanabiliriz. İster ahşap zemin ister masa olsun bu sorundan kurtulmanın tek yolu var. Çizilmiş bölgeye kabuklu bir ceviz sürmeyi deneyin. Bu hile çok etkilidir.

ev