Press ESC to close

Her zaman bu numarayı kullanırım: Daha iyi uyumak için yastığıma koyarım!

Daha iyi uyumak için her zaman kullandığım numara bu! Büyükannem bana bunu çocukken öğretti, çünkü uykuya dalmakta zorlandım ve onunla geceler geçirdiğimde tavsiyesi rahatlamama yardımcı oldu.

İyi bir gece uykusu, güne iyi başlamanızı, berrak olmanızı, rahat bir yüze sahip olmanızı ve yaşlanmayı yavaşlatmanızı sağlar.

Ancak stres, kaygı, aşırı yüklenme çoğu zaman rahatlamamızı engeller. Belirli ilaçlara başvurmak yerine, bu tamamen doğal ama çok etkili stratejiyi kullanmak daha iyidir.

Size her ayrıntıyı anlatacağım!

Her zaman bu numarayı kullanırım: Daha iyi uyumak için yastığıma koyarım!

Her zaman bu numarayı kullanırım: Daha iyi uyumak için yastığıma koyarım!

Rahatlatıcı ve narin iyi bir koku, tek başına zihinde ve bedende bir rahatlama durumuna neden olmak ve ardından rüya görmeye başlamak için yeterlidir.

Hepsinden önemlisi, lavanta yatıştırıcı nitelikleri ile bilinir. Demineralize su ve 4 veya 5 damla lavanta yağı çözeltisi hazırlayın, püskürtme memesi ile bir şişeye dökün ve yastığın üzerine püskürtün. Bir huzur ve dinginlik duygusu yayılacak ve sizi uyutacak.

Dilerseniz doğrudan yastık kılıfına bir dal da yerleştirebilir ve huzurlu bir gecenin tadını çıkarabilirsiniz, ancak miktarlarla aşırıya kaçmayın. Büyükannem her zaman çok fazlasının çok fazla olduğunu söylerdi ve haklıydı!

Benzer şekilde, mandalina ve melisa esansiyel yağları olağanüstüdür.

Tercih ettiğiniz aromayı seçin, ardından bir pamuğa birkaç damla damlatın, ardından yastığınıza koyun: derin ve dinlendirici bir uykunun keyfine varacaksınız.

Melisa hakkında da benzer bir tartışma yapılabilir

Marsilya sabunu da bu amaç için çok faydalıdır ve sadece bu değil, aynı zamanda gece kramplarını da hafifletir. Bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da uykusuzluk durumlarında kullanımı yaygındır. Yatağın ucuna, yorganın altına bir somun koymaya çalışın ve sonra bana söyleyeceksiniz…

Bütün bunları söyledikten sonra, yastık seçimine çok dikkat edin: omurgayı germek için servikal boynu iyi desteklemelidir, ancak çok sert olamaz. Rahat, ama dayanıklı, sizi karşılamalı, sizi uyuşturmalı. Yatak, aynı zamanda, ertesi gün batmanızı ve ağrılı uyanmanızı önleyecek kadar yumuşak olamaz.

ev