Kabak şüphesiz bahçemizden eksik edilemeyecek bir bitkidir. Ancak kabakları her zaman güzel ve taze tutmanın püf noktalarını herkes bilmez.Aslında onu başka bir bitkinin yanında büyütmek yeterli olacaktır: hangisi olduğunu bulalım. 

kabak bitkisi

Kabak bitkisinin büyümesi çok kolaydır, ancak tüm besin maddelerine de ihtiyacı vardır . Ancak bu şekilde mükemmel sebzeler elde edilebilir. Örneğin başka bir bitkinin yanında yetiştirirseniz kabaklarınızın her zaman güzel ve taze kalacağını biliyor muydunuz? İnanması zor ama bu birçok çiftçinin kullandığı bir numara: Bahsettiğimiz bitki burada.

Her zaman güzel ve taze olan büyüyen kabaklar: tüm detaylar

Kabak bitkisi bahçeden asla eksik olamaz. Sadece lezzetli meyvesi için değil, aynı zamanda birçok tarif hazırlamak için mükemmel olan lezzetli kabak çiçekleri için. Kabak yetiştirmek çok basit olsa bile, bitkinin farklı aşamalarında her zaman gözünüzü dört açmalısınız çünkü çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. 

Tam da bu nedenle tüm işlemlere, dolayısıyla ekime, sulamaya ve hasada kadar dikkat etmeliyiz. Ama onları her zaman sağlıklı, gür ve güzel tutacak inanılmaz bir numara var . Tek yapmanız gereken kabağın yanında bir bitki yetiştirmek. Bu, birçok çiftçinin kullandığı bir numaradır: hadi daha fazlasını öğrenelim.

Zuchinis

Bu bitkiyi kabakların yanında büyütün – kesin numara

Çoğu  ev bahçesinde kabak bitkisine rastlayabiliriz. Bu sebzeyi yetiştirmek gerçekten çok kolay ama doğru önlemleri almazsanız çok kolay çürüyebilir . Ne yazık ki herkesin yeşil baş parmağı yok, tam da bu nedenle hızlı ve kolay bir numarayı uygulamaya koymak gerekiyor .

Birçok çiftçi, kabak bitkisinin daha meyve vermeden ölmesini önlemek için yakınlarda başka bir bitki yetiştirir. Çok az kişinin bildiği ama işe yarayan bir çare. Ama hangi bitkiden bahsettiğimizi anladınız mı? Asla inanmayacaksınız ama aromatik olarak bilinen bir bitkidir , yani biberiye.

Biberiye

Biberiye neden kabak bitkilerinin çürümesine neden olmaz? Gerçekte mesele biberiye değil, arılardır Kabak çiçekleri, arılar tarafından tozlaşmamış olabileceğinden, büyümeden önce çürür. Bu nedenle, bu aromatik bitkinin onları kabaklara çekme görevi vardır .

Polen, herhangi bir bitkinin gelişmesine yardımcı olduğu için temel bir bileşendir, aslında kesinlikle eksik olamaz. Az önce bahsettiğimiz hile uzun yıllardır en uzman çiftçiler tarafından kullanılmaktadır, aslında herkes bilmez. Ancak kabaklarınızı her zaman sağlıklı, güzel ve bereketli tutmanın harika bir yolu.