Herhangi bir bitkinin hızlı ve bereketli bir şekilde gelişmesini sağlamak için, onlara belirli bir tür su uygulamak gerekecektir. Buna ne eklenmesi gerekecek? İşte bununla ilgili tüm detaylar.

Herhangi bir bitkinin çiçek açmasını sağlayın

Terasta veya balkonda bir bahçeye veya birçok bitkiye sahip olan herkes, onların bereketli ve sağlıklı büyümeleri için onlara bakmanın ne kadar önemli olduğunu bilir. Aslında tüm bitkiler, yetiştirilmeleri ve büyümeleri sırasında doğru gübreye ve her ayrıntıya dikkat etmeye ihtiyaç duyarlar .

Birçok bitkinin günün birçok saati güneşle doğrudan temas edecek şekilde yerleştirilmesi gerekir. Diğerleri ise daha gölgeli bir yere ihtiyaç duyar. Sulama ayrıca herhangi bir bitkinin büyümesinde temel bir rol oynar Aslında, özellikle yılın en sıcak aylarında sık sık sulanmaları gerekir.

Kuraklık ve aşırı sıcaklarda bol sulama şarttır. O halde toprak , tüm bitki ve ağaçların kökleri için çok tehlikeli olan suyun durgunluğunu önleyecek şekilde yüksek derecede drenajlı olmalıdır .

Bazı durumlarda, suya başka bir özel bileşen de eklenebilir . Suya doğru şekilde eklenirse hangi elementin bahçenizdeki herhangi bir bitkiye zengin çiçeklenmeyi garanti edebileceğini öğrenelim . İşte bu konu hakkında bilmeniz gereken her şey.

Bu özel suyun uygulanmasıyla herhangi bir bitkinin çiçek açmasını sağlayın

Bitkilerin büyümesini ve çiçeklenmesini iyileştirmek için doğru toprağı uygulamak ve uygun bir gübre sağlamak önemlidir. Aslında bitkilerin sağlıklı, güçlü ve bereketli gelişebilmeleri için belirli besin öğelerine ihtiyaçları vardır. Kalsiyum, potasyum, demir, magnezyum, vitaminler ve diğer mineral tuzların varlığı, bitkilerin doğru yetiştirilmesi ve büyümesi için gereklidir.

Bitkinin çiçeklenmesi

Bitkilerin ideal çiçeklenmesini sağlamak için doğru gübreleme ve bol sulama ideal önerilerdir . Ancak bu yazıda, bahçe işlerinde kullanılacak görünüşte işe yaramaz bir malzemenin inanılmaz özelliklerini keşfetmenize izin veriyoruz.

Sütten bahsediyoruz . Bu ürünün küçük bir miktarı bile, bitkileriniz için olağanüstü verimlilik ve her zaman bol çiçeklenme sağlamak için yeterlidir. Süt ayrıca bitki sağlığını tehdit eden tehlikeli parazitleri ve böcekleri de savuşturma eğilimindedir.

Süt, daha önce de belirttiğimiz gibi, doğru dozlarda su ile karıştırılacaktır . Bu nedenle, bitkileriniz için tamamen doğal bir organik gübre olarak kullanım için ideal olan “özel” bir su türü yaratılacaktır .

Söz konusu organik gübre, substratı doğal bir şekilde yeniden etkinleştirerek bitkilerinizin çiçeklenmesini ve büyümesini iyileştirecektir. Bitkilerinizi sulamak için bu özel su türünü nasıl yapacağınızı öğrenelim . Detaylar burada.

Su ile karıştırılmış süt: Bu, bitkileriniz için en iyi organik gübredir.

Sütte, bitkilerinizin büyüdüğü ve çoğaldığı toprak için çok değerli elementler olan birçok mineral tuz ve vitamin vardır. Kalsiyum, fosfor, potasyum ve azottan bahsediyoruz. Çiçeklenme tamamen garanti edilecek ve çok daha uzun sürecek. Yapmanız gereken ilk şey bir kaba yaklaşık 10 mililitre süt ve ardından 500 mililitre su eklemek olacak.

Bitkilerde süt kullanımı

Bu bileşik iyice karıştırıldıktan sonra en az 30 günde bir tüm bitkilerin toprağına konulacaktır . Kökler her zaman sağlıklı olacak ve tüm bitkiler hızlı ve güvenli bir şekilde çiçek açmaya geri dönecek.

Ancak, sütün bitkiler üzerindeki tek kullanımı bu değildir. Aslında bu element, bitkilerin doğal gelişimi için tehlikeli olan parazitlerin ve diğer böceklerin ilaçlanmasında da çok önemli bir rol oynar.

Her zaman aynı dozda süt ve su ile aslında bir sprey kabına konulacak karışımı elde edebileceksiniz. Bu noktada sütle karıştırılmış bu suyu tüm bitkilerin yapraklarına direkt olarak püskürtebilirsiniz .

Aslında süt , doğal bir mantar ilacıdır ve bitkilerinizin yapraklarındaki mantarları ve küfleri yok eder, ama sadece değil. Bu ürün ayrıca , tehlikeli akarları, yaprak bitlerini ve diğer benzer parazitleri bitkilerden uzak tutabilen mükemmel bir doğal böcek ilacıdır . Aslında süt şekeri tüm bu yabani otlar için zehirli bir maddedir .