Çamaşırlarımızı makinede yıkadıktan sonra maalesef çok zaman alan kurutma aşamasından geçmemiz gerekiyor. Bu bazen can sıkıcı bir durum, özellikle de yakın bir randevunuz olduğunda ve kesinlikle en sevdiğiniz kot pantolonu veya en sevdiğiniz elbiseyi giymek istediğinizde. Giysilerinizi rekor sürede kurutmak için akıllı çözümler mi arıyorsunuz? Doğru yere geldiniz: Hızlı kurutma için bazı çok faydalı ipuçlarını açıklayacağız. Acele ve sabırsız olan herkesi tatmin edecek bir şey. Sadece 15 dakika içinde kıyafetleriniz kuru ve kullanıma hazır olacak!

Ev işleri sadece zahmetli değil, aynı zamanda çok zaman alıyor. Günlük olarak ev temizliği, yemek pişirme, çamaşır yıkama, çocukların ödevleri vb. arasında gidip gelmeniz gerekir. Hepimiz, tüm bu görevleri düzgün bir şekilde yerine getirmek için zaman bulmak için kendimizi daha iyi organize etmeyi amaçlıyoruz. Bu yüzden hayatımızı biraz daha kolaylaştıran ve her şeyden önce zamandan tasarruf etmemizi sağlayan ipuçlarına her zaman düşkünüz. Açıkçası, konu çamaşır kurutmaya gelince, çamaşır kurutma makinesini kullanmak genellikle iyi bir seçenektir. Ancak, birçok insan her zaman sahip değildir. Yine de diğerleri bunun her zaman verimli olmadığına ve hatta çamaşırlara zarar verme eğiliminde olacağına inanıyor. Bununla birlikte, sıklıkla tavsiye edilmesine rağmen, havayla kurutma genellikle hava durumuna bağlıdır ve zaman alır! Bu nedenle çamaşırlarınızı daha hızlı kurutmak için bu püf noktaları size çok yardımcı olacaktır.

Giysilerinizi sadece 15 dakikada nasıl kurutursunuz?

çamaşır kurutma

Kımıldamazsın, bu gece gözünü en sevdiğin takıma diktin. Her durumda size şans getirir ve hiçbir şey fikrinizi değiştirmenizi sağlayamaz. Ah, az önce lekeli olduğunu ve çok güzel kokmadığını fark ettin. Panik yapmayın: Yarım saatiniz kaldıysa düşündüğünüzden daha hızlı yıkayabilir ve kurutabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken makinede hızlı bir program seçmek ve ardından  rekor sürede çamaşırlarınızı kurutmak.  Bonus olarak, yıkama döngüsü sırasında makyajınızı ve saçınızı yapma fırsatını yakalayabilirsiniz. Zaman kazanma!

Hızlı kurutma için akla ilk gelen saç kurutma makinesidir. Tabii ki mümkündür, ancak bu yöntem her zaman çok etkili değildir ve hassas bir şekilde kullanmazsanız kumaşı yakabilir. Giysinin bazı kısımları hala nemli olabilir ve gece serinse üşütebilirsin!

Endişelenme, bu numara her şeyi değiştirecek, kıyafetlerin birkaç dakika içinde kuruyacak. Islak giysilerin üzerine koyacağınız büyük, yumuşak ve emici bir havlu (elbette kuru!) alın. İçindeki giysilerle sıkıca sarın. Daha sonra giysilerdeki fazla suyun havluya ne kadar çabuk geçtiğini fark edeceksiniz. Setiniz tamamen kuruyana ve giymeye hazır olana kadar bu işlemi başka bir kuru havluyla tekrarlayın.

Kabul edilecek diğer ipuçları

Çamaşır sepetinde temiz giysiler

  • Makinenizin kurutma fonksiyonu var mı? Güvenle kullanabilirsiniz. Cihazda  kurutucu yoksa “sıkma” işlevini kullanabilirsiniz. Yine nemli giysideki fazla suyu emmek için temiz, kuru bir havlu kullanılması tavsiye edilir.
  • Ütü ve havlu  da kullanabilirsiniz  . Prosedür basittir: ıslak giysiyi bir ütü masasının üzerine koyun ve üzerine ince bir havlu koyun. Havluyu sıcak ütüyle sıkıca ve dikkatlice ütüleyin ve giysiyi her iki tarafı da ütülenecek şekilde ters çevirdiğinizden emin olun. Sıcak buhar daha hızlı kurumasına yardımcı olacaktır.
  • Saatlerce beklemekten kaçınmak için fan da ilginç bir seçenek. Ayrıca kumaşın lifleri için kurutucudan daha az tehlikelidir.
  • Vaktiniz varsa, dondurucu da kıyafetlerin kurumasını hızlandıran harika bir yöntemdir. Nasıl? Çamaşırlarınızı plastik bir torbaya koyup birkaç saat, hatta gece boyunca makinede bırakmanız gerekir. Giysileriniz çantadan çıkarıldıktan sonra, hızlı bir şekilde ısınmaları için tek yapmanız gereken onları ütülemektir.
  • Son olarak, açık havada kurutma en yaygın uygulama olmaya devam etmektedir. Zaman alsa bile çok etkili olduğu ortaya çıkıyor. Havanın düzgün bir şekilde kuruması ve kötü kokuların içlerine girmemesi için kıyafetlerinizi birbirinden ayrı olarak astığınızdan emin olun.
ev