Çiçekli ve yemyeşil bir bahçe mi istiyorsunuz? O zaman bulması kolay, doğal içeriklerden oluşan bu eşsiz yöntemi denemeniz yeterli.

Çiçekli bir bahçe veya balkon, pek çok kişinin, hatta yeşil baş parmağı olmayanların bile arzusudur. Yine de bunu elde etmek zor değil.

Çiçek bahçesi, gerçek olan bir rüya

Bir çiçek bahçesine veya güzel, gür ve rengarenk çiçeklere sahip bir bitkiye bakmak, gözler için gerçek bir şölen olabilir. Ancak, her zaman mümkün değildir. Balkondaki bitkiler maruz kaldıkları maruziyeti tolere etmeyebilir, bahçedekiler toprakta çok az gübre olmasından muzdariptir.

Pandemi sırasında ve sonrasında, giderek daha fazla insan evde, oturma odasında veya yeterince şanslı olanlar için bahçede veya terasta küçük bir yeşil köşeye bakmanın önemini anladı . Bu alan daha da güzelleşirse. Aslında, fidelere bakmanın zihin için tedavi edici olabileceği ve stresi azaltabileceği kanıtlanmıştır.

çiçekli bahçe

Çiçekli yeşil alanınıza özen gösterecek birçok ürün var. Ancak bazıları sadece çevreye değil çevremizdekilere de zarar verebilir. Aşağıda, pahalı kimyasallara başvurmadan bir çiçek bahçesi elde etmenin bir yöntemini anlatacağız.

Kullanılacak bileşen

Bahçenizi çiçek yapan maddenin kabartma tozu olduğunu asla tahmin edemezsiniz. Evet, doğru okudunuz. Bulması kolay ve çok ucuz bir malzemedir. Kabartma tozu hem mutfakta hem de çeşitli hazırlıklarda ve temizlikte kullanmak için çok geçerli bir malzemedir. Beyazlatıcı, emici ve koku önleyici özellikleriyle bilinen bikarbonat, aynı zamanda mükemmel bir anti-paraziter ve anti-mantardır, bu nedenle bitkilerle birlikte kullanılabilir.

Bir çay kaşığı yeterli olacaktır. Ancak etkili olabilmesi için bir çay kaşığı bikarbonatın bütün bir mandalinanın suyuyla karıştırılması gerekir . Mandalinayı bir kaseye sıkın, bir kaşık kabartma tozu ekleyin ve iyice karıştırın.

sodyum bikarbonat

Çiçek açtığını görmek istediğiniz her bitki için şu şekilde ilerlemelisiniz: Bir kaseye üç çay kaşığı kabartma tozu koyun . Mandalinaya iyice bastırın ve suyunu kabartma tozu ile birleştirin. Bu noktada oda sıcaklığındaki bir litre suyu ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Bu sıvı evinizi, terasınızı veya bahçe bitkilerinizi sulamak için kullanılacak ve daha önce görülmemiş bereketli çiçekler elde etmenizi sağlayacaktır. Karışım , otuz günde bir, bir bardak doğrudan köklerin altına yerleştirilmelidir .

Bu sıvının çiçek bahçenizde yaratacağı etki, toprağı korurken haşereleri uzak tutmaktır. Bu yöntemi bir kez denediğinizde, onu her zaman çiçek bahçeniz ve bitkileriniz için kullanacaksınız.