Press ESC to close

Hiçbir koşulda evde bulundurmamanız gereken çiçekler. Sadece kötü şansı ve belayı çekerler

Evde bitkilere sahip olmak, bir evi aydınlatabilecek daha hoş bir yaşam ortamını teşvik eder. Bazı bitkiler havayı filtreler ve hatta bir evde sağlıklı ve faydalı bitkiler olarak Tarım Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Ancak, Çin kökenli bu felsefe olan Feng Shui uzmanları, bazı çiçeklerin uğursuzluk getirebileceğine ve bu nedenle yasaklanması gerektiğine inanıyor.

çürük çiçekler

Hangi çiçekleri evde bulundurmamalısınız?

Çiçekler genellikle örneğin bir etkinlik sırasında neşeyi ve neşeyi sembolize eder ve teklif etmek veya sadece kendinize sunmak için güzel bir hediyedir. Ancak  solmuş çiçekler, güzel olanlar da dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle evden çıkarılmalıdır  .

 

Her şeyden önce  solmuş çiçekler , çıkarılamayan bir toz mıknatısını temsil eder. Sağlığımız için zararlı olabilecek bu çiçekleri örtmek için küf de yerleşebilir. Bu çiçekler evde bırakılırsa küflenme nedeniyle ciddi solunum problemlerine neden olabilir. Bu nedenle, onları atmanızı tavsiye ederiz.

Feng Shui uzmanları ayrıca vazoda çok uzun süre tutulan eski çiçeklerin  “Chi” adı verilen pozitif enerjinin dolaşımını etkileyeceğini açıklıyor  . Bu enerji, bir evde yaşayan insanların uyumundan, sağlığından ve esenliğinden sorumludur. Böylece çiçekler solup bir evdeki iyi enerjiyi emdiğinde, bu enerji kaybolur.

Solmuş veya kurumuş çiçekler de ölümün ve çürümenin sembolüdür, sadece negatif enerjileri çekerler.

Solmuş çiçeklerin yanı sıra, plastik çiçekler veya yakındaki diğer enerji emici nesnelerden kaçınılmalıdır. Özellikle sizin için hoş olmayan bir durum veya olayın görüntüsü. Bir yeri kötü titreşime sokabilir.

Sözde “şanssız” çiçekler ve bitkiler nelerdir?

Bazı bitkiler havayı filtreleyerek eve neşe ve esenlik getirirken, diğer bitkiler olumsuz titreşimler getirir. İşte bazı örnekler:

  •  Kaktüs: Estetik olarak güzel bir bitkidir ama Feng Shui’nin ilkelerine göre kaktüs ve dikenli akasya gibi sivri uçlu bitkiler ocağa uğursuzluk getirir. Kaktüsünüzü her zaman dış mekana koyun: balkona, terasa veya bahçeye!
saksı ortanca

  • Ortancalar: Güzel ve narin olmalarına rağmen bu bitkiler izolasyonu, başarısızlığı ve yalnızlığı sembolize eder. Bunları evinizin içine yerleştirmekten kaçının. Onları gerçekten tutmak istiyorsan, kötü hislerden kurtulmak için onları dışarıda tut.
  • Sardunyalar: Bu bitkiler  aynı zamanda birçok olumsuzluğu da beraberinde getirir. Çok beğenilmelerine rağmen terasınızı güzelleştirmek için dışarıda bırakmanız şiddetle tavsiye edilir.

Demirhindi, pamuk, Vachellia nilotica, ölü bitkiler, bonsai ve Mehendi gibi diğer bitkiler Feng Shui’ye göre kötü şans getirir.

Bu nedenle, tüm çiçekler bir neşe ve esenlik sembolü değildir, sadece onları nasıl seçeceğinizi bilmemeli, aynı zamanda evinizde solmalarına izin vermemelisiniz.