Hiçbir ücret ödemeden güçlü pestisit: Bu tarifle bitkilerden kaynaklanan tüm böceklere sonsuza kadar veda edeceksiniz. 

Hiçbir ücret ödemeden güçlü pestisit

Bitkilerinizin kurumasını, solmasını veya böceklerden ölmesini görmekten bıktınız mı ? Bu tarifle hiçbir ücret ödemeden güçlü bir pestisit oluşturabileceksiniz . Ancak bu şekilde yeşil mücevherlerinize yeniden hayat verebilirsiniz .

Bitkiler ve parazitler: problem nasıl çözülür?

Bitkileri evlerine veya bahçelerine davet etmeye karar veren herkes, karşılaştıkları ortak bir sorun olduğunu bilir . Belirli durumlarda yeşil mücevherlerimizin hayatını tehlikeye atan oldukça ciddi bir riskten bahsediyoruz: parazitlerin varlığı.

Yaprak parazitleri

Bu küçük mikroorganizmalar çok kolay çoğalarak bitkilerimizin gövdelerini, yapraklarını ve köklerini etkiler. Yapılacak ilk şey kesinlikle değerli yeşil mücevherlerimizin can damarını emen parazit veya parazitleri tespit etmektir .

Ardından, bitkilerinizin hayatını kurtarmak için uygun tedavilere başlamalısınız . Elbette piyasada parazitlerden kurtulmanıza yardımcı olabilecek birçok kimyasal ve yapay ürün bulacaksınız.

Hiçbir ücret ödemeden güçlü bir böcek ilacı yapabileceğinizi biliyor muydunuz ? Sadece birkaç malzemeye ihtiyacınız var ve bu arada çok ucuz. İşte para biriktirmek ve bitkilerinizi kurtarmak için izlenecek prosedür .

Hiçbir ücret ödemeden güçlü bir pestisit nasıl yapılır?

Parazitler bitkilerimizin sağlığı için çok tehlikeli mikroorganizmalardır . Çok kolay çoğalırlar ve sonunda ölen yeşil mücevherlerimize saldırırlar. Bunlar tespit edildikten sonra kesinlikle ortadan kaldırılmalıdır. Özellikle bitkilerimize yapılacak olan arıtmanın hızlı olması gerekmektedir.

Siz de kimyasal böcek ilaçlarını bırakıp doğal olanlara geçmeyi planlıyorsanız , bu makaleyi okumaya devam edin. Bugün size ücretsiz, güçlü bir pestisit yaratmak için izlemeniz gereken tüm adımları göstereceğiz .

Bu güçlü böcek ilacını yapmak için hangi malzemeye ihtiyacın olduğunu biliyor musun ? Süt! Fosfor, potasyum, kalsiyum ve magnezyum açısından zengin olan süt, haşere saldırısından sonra bitkilerinizin iyileşmesine yardımcı olur.

Güçlü bir böcek ilacı oluşturmak için süt

Bu bileşen bir kez yapraklara püskürtüldüğünde, bitkileri yaprak bitleri, mantarlar ve virüsler gibi mikroorganizmaların saldırısından koruyan ince bir tabaka oluşturabilir . Hatta bazı bilimsel araştırmalar, sütle tedavi edilen bitkilerin parazit saldırılarına karşı yeni ve daha iyi bir bağışıklık geliştirdiğini göstermiştir .

Süt ayrıca bitkilerin hayatta kalmak için ihtiyaç duydukları besinleri daha iyi emmelerine yardımcı olur . Güçlü ilacınızı ücretsiz yapmak için 5 litre suya yarım litre süt dökmeniz gerekecek .

Çözeltiyi iyice karıştırın ve sıvıyı bir nebülizöre dökün . Ardından bu sıvıyı bitkilerinizin yapraklarına ve köklerine püskürtün . Göreceksiniz ki haşereler güzelim yeşil mücevherlerinizden uzak duracak . Bu sistem gerçekten etkili, ucuz ve çok kullanışlı. Kusursuz çalışıyor ve artık onsuz yapamayacağınızdan eminiz.

En yaygın parazitler nelerdir

Size hiçbir ücret ödemeden nasıl güçlü bir böcek ilacı yapabileceğinizi açıkladık : Süt , bitkilerinizin hayatını kurtaracak çok kolay bir tarifin gizli malzemesidir . Ancak konuyu biraz daha derinleştirmeye çalışalım. Aşağıda , bitkilere en sık saldıran en yaygın olanları listeliyoruz .

İlk etapta yapraklarda ve gövdelerde bulunan yeşil pigmentle beslenen küçük böcekler olan yaprak bitleri gelir . Bu mikroorganizmalar genellikle güllere, orkidelere, menekşelere ve  sulu bitkilere  saldırır . Bitkinizin yaprak bitleri tarafından saldırıya uğradığını nasıl anlarsınız? Basit: Yaprakların sarardığını fark etmeye başlayacaksınız.

Diğer tehlikeli ve yaygın zararlılar ise triplerdir . Bu küçük böcekler, bitkilerin yapraklarında ve gövdelerinde gözle görülür izler bırakır . O zaman beyaz sinekleri biliyor musun ? Bunlar özellikle papatya, lavanta ve melisa gibi aromatik bitkilere ve şifalı bitkilere saldırır. Dışkıları bitki yapraklarında mantar üretimine yol açar. Cochineal da çok tehlikeli bir parazittir. Yaprakları donuk ve sararmış olacak bitkilerin özsuyunu emer.

Yaprak bitleri ve Thrips

Bitkilerinizi canlandırmaya yardımcı olabilecek tek doğal içerik süt değildir . Süper etkili pestisitler oluşturmak için kullanabileceğiniz başkaları da var . Örneğin, sarımsağın mantarları, virüsleri ve diğer parazitleri uzak tutma konusunda çok güçlü olduğunu biliyor muydunuz ? İki diş sarımsağı ezin ve yarım litrelik bir şişe suya dökün.

3 gün sonra, daha büyük bir kaba 2 litre daha su ekleyin ve içindekileri bir nebulizatöre dökün. Bu solüsyonu bitkilerinizin yapraklarına püskürtün ve parazitlerin onlara yaklaşmadığını göreceksiniz.

Yumurta kabuklarının bile sizin için çok faydalı olabileceğini biliyor muydunuz ? Sadece bitkilerinizi büyütmek için mükemmel bir gübre değil, aynı zamanda yeşil mücevherlerinizden, özellikle solucan ve sümüklü böceklerden uzak tutacak doğal bir böcek ilacıdır .

Son olarak maydanoz yöntemini işaret ediyoruz . Bu bitki ayrıca hiçbir ücret ödemeden güçlü bir böcek ilacı yapmanızı sağlar . Birkaç yaprağı bir litre suya batırın, solüsyonu kuru bir yerde iki gün bekletin ve ardından içindekileri bir nebulizatöre dökün. Çözeltiyi bitkilerin yapraklarına püskürtün ve mucizenin tadını çıkarın: haşerelere elveda.