Bu çok amaçlı temizleyici çevre dostu ve ekonomiktir, ancak kanıtlanmış bir temizleme gücüne sahiptir.

Bunu yapmak çok basit; Kendinizi boş ve temiz sprey şişeleriyle donatın, eski deterjanları geri dönüştürün, bu hazırlığı keşfettiğinizde artık endüstriyel, kimyasal ve potansiyel olarak toksik ürünler satın almak için para harcamayacaksınız ve aile bütçesi için büyük bir rahatlama sağlayacaksınız.

Her yüzeyde mükemmeldir, narin ve saygılıdır, derinlemesine yağdan arındırır ve güzel kokar.

Sadece toksik olmayan elementler içerir: deniz yosunu sabunu, sodyum karbonat, uçucu yağ.

Nasıl oluştuğunu ayrıntılı olarak görelim. Bir kez denedikten sonra asla geri dönmeyeceksiniz!

Çok amaçlı, ekonomik ve ekolojik deterjan: DIY ile nasıl hazırlanır.

Bu kendin yap deterjanı, daha önce de belirtildiği gibi, sodyum karbonat ve deniz yosunu sabunundan oluşur.

Birincisi, kabartma tozu ile eşanlamlı değildir, ancak uzak bir kuzendir: karbonik asidin bir sodyum tuzudur ve bu şekilde yazıldığında bilekleri titretir. Gerçekte, basit OLMAYAN soda, yani Orta Çağ’dan beri çamaşır yıkamak için kullanılan soda.

Yüksek oranda yağ giderici, temizleyici, beyazlatıcı ve sterilize edicidir. Suda çözünmesi için beyaz, kristal ve kokusuz bir toz olarak sunulur ve maliyeti çok düşüktür. Bir kilogramlık bir paket 4 ila 6 avro arasında değişiyor, ancak gerçekten çok fazla var.

Deniz yosunu, ev temizliği için mükemmel, inanılmaz temizleme özelliklerine sahip sarı bir hindistancevizi yağı somunudur.

Bu iki bileşene, eşsiz bir koku elde etmek için seçtiğiniz bir esansiyel yağ eklenmelidir: her yere taze ve sarhoş edici bir koku yaymak için lavanta veya limon öneririz.

Çok amaçlı karışımımızı hazırlamak için gereken miktarlar şunlardır:

  • 1/4 Alg sabunu veya Marsilya sabunu;
  • 800 ml musluk suyu veya demineralize su
  • 1 yemek kasigi Soda (soda külü)
  • 20 damla Çay Ağacı Yağı veya Lavanta Esansiyel Yağı (isteğe bağlı)

Bir tencereye yarım litre su dökün ve kaynatın. Bu arada yosun sabununu elinizle kırın. Gazı kapatın ve tencereye koyun, çözünmesi için karıştırın.

Ayrı olarak, bir kaba kalan 300 ml su ve sodyum karbonatı koyun; İyice karıştırın, ardından karışımı sarı sabun preparatına ekleyin. Bu noktada, her şeyi seçtiğiniz bir esansla parfümleyin. Tamamen soğumaya bırakın, ardından bir sprey şişesine aktarın ve herhangi bir yüzeyde kullanın.

Kalınlaşırsa, birikintileri çözmek için kuvvetlice çalkalayın.

Her şey yeni gibi parlayacak!

ev