İdrar yaptıktan sonra sifonu çekmek, ebeveynlerimizin küçüklüğümüzden beri bize aşıladığı bir harekettir: İşimizi yaptıktan sonra hijyenik olduğu için zinciri çekmek zorunda kalırdık.

indirme

O andan itibaren tuvalete gittiğimizde rutinimiz hemen hemen her yerde aynı oluyor, işiyoruz ve ardından tuvaleti hızla sifonu çekerek sifonu çekiyoruz.

İdrar yaptıktan sonra tuvaleti yıkayın

Açıkçası bu kadar basit bir rutin olduğu için bir hata olabileceğini veya yanlış bir şey yaptığımızı düşünmüyoruz ancak gerçek şu ki, bu prosedürün basitliğine rağmen hepimiz hata yapabiliriz .

Bu noktada acaba gerçekten doğru mu yapıyoruz diye düşünüyoruz.

İdrar yaptıktan sonra tuvaleti yıkayın

Mikroplara ne olur?

Zinciri çektiğimizde sarnıcın klozetteki suyun klozete boşaltılmasını sağladığını hepimiz biliyoruz.
Ancak bu basit hareket mikropların banyoya yayılmasına neden olabilir.

Bu nedenle banyomuzun istenmeyen mikropların eğlence parkı haline gelmesini istemiyorsak, tuvaletin kapağını kapattıktan sonra sifonu çekerek yayılmalarını en aza indirebiliriz.

Su tasarrufu

Bilmeyenler için, tuvaletin sifonunu çekmek 3 ile 10 litre arası su gerektirir, bu büyük ölçüde banyomuza kurduğumuz sarnıçla da alakalıdır.

Yine de her idrara çıktığımızda 3 ila 10 litre kadar su israf ediyorsak, bunun içme suyu olduğunu unutmayın , günün sonunda 80 litre civarında suyu israf etmiş oluruz. Bu hesaplama kişiye özel olduğundan, günde birkaç kez tuvaleti kullanan 4 kişilik bir ailenin ne kadar masraf çıkaracağını hayal etmeniz gerekiyor!

Klozet kapağını kapat

Suyun bu şekilde israf edilmesi sadece bizim için değil, aynı zamanda tüm ekosistem için de kötü. Bu nedenle, daha düşük yıkama sıklığı veya en azından azaltılması, özellikle gerekli olmadığında su israfını azaltmanın harika bir yoludur .

İdrarda kaç bakteri var

Birçok insan idrarın steril olduğuna inanır. Bu başlı başına yanlıştır ancak gerçek şu ki, idrardaki mikroorganizma ve bakteri sayısı kendi tükürüğümüzde bulduğumuzdan çok daha azdır.

Banyodaki genç adam

Bununla demek istediğimiz, bakteriler hala mevcut olmasına rağmen konsantrasyonu o kadar düşüktür ki, tuvalette birkaç saat boyunca çişin bırakılmasında herhangi bir sorun yaşanmaz.

Su basıncını değiştirin

Hiç duşa girip tuvaletin sifonunu çektiniz mi? Muhtemelen birden fazla kişiyle birlikte yaşadıysanız bu durum birden fazla kez yaşanmıştır ve sizi temin ederiz ki su basıncı düşer ve çoğu kez haber vermeden soğuk suyla duş almak zorunda kalırız.

Bir kişi duş alırken bulaşık makinesini veya çamaşır makinesini kullanırsak bu durum da etkilenebilir . Bu nedenle, su basıncının değişmesini önlemek için, tuvaletin sifonunu çekmek için duş almayı bitirene kadar beklemek en iyisidir.

Geceleri rahatsız edici

Eğer uyumadan önce idrara çıkmamışsak büyük olasılıkla gece yarısı tuvalete gideceğiz . Bu, gece geç saatte tuvalete gittiğimizde gürültünün bizi daha çok uyandırabileceği ve başkalarını da uyandırabileceği anlamına gelir.

Sifonu çek

Tuvaletin daha az kullanılması yönündeki bu öneri yalnızca evimizin içinde olduğumuz sürece geçerlidir ; aksine, halka açık yerlerde bariz hijyenik nedenlerden dolayı tuvaletin kullanılması esastır.

ev