Press ESC to close

İğneye iplik geçirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: tek ihtiyacınız olan bir diş fırçası!

Bir kumaşı tamir etmemiz veya bir düğmeyi pişirmemiz gerektiği hepimizin başına gelir ve her şey iğneyi geçirmekle başlar.

Dikiş uzmanı olsak da olmasak da fark etmez: bu belki de en karmaşık işlemdir.

Yıllar geçtikçe, yakın görüş giderek daha bulanık hale geliyor ve görev giderek daha zor görünüyor.

Ancak bu ekonomik sıkıntı döneminde, bazı küçük masraflardan tasarruf etmek önemli hale geliyor ve kendi başımıza güvenle çözebileceğimiz küçük yamalar veya işler için uzman ellere güvenmek istemiyoruz.

Ayrıca bu nedenle, gerektiğinde bize yardım etmek ve destek olmak için iğne geçirici icat edildi! Tuhafiye veya alet dükkanlarında bulunan, madalya şeklinde ve metalden yapılmış çok kullanışlı bir araçtır. İşte nasıl kullanılacağı. Madeni paraya iliştirilmiş, içine iğnenizin gözünü sokmanız gereken elastik ve esnek dev bir tel göz bulacaksınız. Şimdi, ipliği iplik geçiricinin gözüne geçirin ve şimdi, ipliğin kaybolmaması ve işinizin bitmesi için iplik geçiriciyi gözden çekin.

Çok mu karmaşık?! Biraz evet, kabul edelim. Ama hepsinden önemlisi, elimizde bu küçük yardımcı yoksa, binlerce işe yaramaz girişimde kaybolmadan her şeyi nasıl hızlandırabiliriz?

Basit, bir diş fırçası ile! Bize inanmıyor musun? Şimdi size işin püf noktasını anlatacağız!

İğneye iplik geçirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: tek ihtiyacınız olan bir diş fırçası!

İğneye iplik geçirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı: tek ihtiyacınız olan bir diş fırçası!

Ayrıca, her dikmek zorunda kaldığınızda, eylemin kendisi için değil, iğneyi geçirme fikri için cesaretiniz kırılırsa, kendinizi bir diş fırçasıyla (veya tırnaklarınızı temizlemek için bir diş fırçasıyla) donatın. İşe yarayacak!

Kılları tavana bakacak şekilde bir masaya veya tezgahın üzerine yerleştirin. Şimdi ipliği kılların üzerine yerleştirin, iğneyi alın, göz ipliğe bakacak şekilde diş fırçasının üzerine yerleştirin ve ipliği kılların arasına itiyormuş gibi kullanın. Onu son derece kolay bir şekilde göze sokanlar onlar olacak.

Harika, değil mi?!

ev