Isırgan otu maseratı: en güçlü gübre ve böcek ilacı nasıl hazırlanır ve kullanılır

Bahçenizin bakımı için kimyasal gübre kullanmakta ısrar ediyorsanız   bahçenizin hiçbir zaman sürdürülebilir olamayacağı açıktır.

Öte yandan, kimyasal ürünleri doğal , aynı derecede etkili gübrelerle değiştirmeyi denemek istiyorsanız  ısırgan otu maseratını  kullanabilirsiniz   .

 Isırgan otu maseratı , kendi ellerinizle hazırlamanız gereken bir böcek ilacı ve doğal bir gübreden başka bir şey değildir  . Bunu yaparak biraz tasarruf edebilir ve aynı zamanda doğal ve organik bir ürüne sahip olursunuz.

Söz konusu ürün  parazitlere ve böceklere karşı etkilidir çünkü  aynı zamanda toprağı kusursuz bir ürün elde etmek için uyaran salisilik ve formik asitleri de  içerir  .

Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Isırgan Otu Maseratı: Bahçeniz için neler yapabileceğini keşfedin.

Bu ürünün detaylarına girmek için öncelikle  ısırgan otunu analiz etmeniz gerekmektedir  .

Isırgan otu , nemli, azotça zengin toprakları seven ve gölgeli alanlarda  kendiliğinden yetişen bir  bitkidir   . Ayrıca  yaprakları tırtıklı kenarlara sahiptir ve zümrüt yeşilidir  .

Her şeyden önce  batma gücüyle bilinen bu bitki, A  ,  C  ve  vitaminlerini  ve  mineral tuzlarını  içerir   . Aynı zamanda arındırıcı  ,  antianemik  ve  idrar söktürücü özelliklere  de sahiptir  .

Tüm bu nedenlerden dolayı   formda kalmanızı ve sağlığınız için mükemmel bir doğal çözümdür . Tabii ki içmek için  bir infüzyona dönüştürülebilir veya bazı tuzlu preparatlar  halinde   ve ayrıca  bir macun haline getirilebilir  .

Daha önce de belirttiğimiz gibi  bahçe bakımı söz konusu olduğunda  ısırgan otu mükemmel bir doğal böcek ilacıdır. Aslında ısırgan otu masrası   içerdiği vitaminler, demir, mineral tuzlar ve nitrojen sayesinde bitki büyümesini de teşvik edebilir .

Bu doğal ürünü doğru şekilde kullanmak için okumaya devam etmelisiniz.

Isırgan otu masrası: gelin birlikte hazırlayalım!

Öncelikle  bahçe eldiveni takarak kendinizi sokan bitkiden korumalısınız  . Daha sonra 10 litre su  , bir miktar  budama makası  ve  büyük bir kova toplamak gerekir   .

 Kovaya 1 kg ısırgan otu koymanız gerekiyor . Dikkat: Kova tamamen doldurulmalı ancak bitkilere baskı yapılmamalıdır.  Daha sonra ısırgan otlarının tamamını kaplayacak şekilde kovaya 10 litre su dökün  . Son olarak  kovayı  uygun kapakla kapatın.

Daha sonra her şeyin yaklaşık 3 hafta dinlenmesine izin verin   .

Daha sonra kovayı açıp  karışımı süzebilir  ve ardından dağıtıcılı bir şişeye aktarabilirsiniz.

Tüm prosedürler tamamlandıktan sonra kullanabilirsiniz.

Isırgan otu maseratı: bu şekilde kullanın. Gerçekten basit olacak

Isırgan otu maseratını kullanmadan önce su ile seyreltilmesi gerektiği açıktır   . Bu sayede çiçek ve bitkilerin daha iyi gübrelenmesi mümkün olacaktır. Bunun için 10 litre su ve 100 ml ısırgan otu maseratı ile bir karışım oluşturmak gerekir   .

Bunun yerine  karıncaları  evinizden uzak tutmak için karışımı bir sprey şişesine dökmelisiniz. Daha sonra karışımı kapı ve pencerelerin etrafına püskürtebilirsiniz   .

Aynı zamanda kompostlayıcı olarak kullanılarak ayrışma sürecine yardımcı olması da mümkün olacaktır   .

Ayrıca  bitkilerin büyümesine de yardımcı olur, sadece 2 haftada  bir karışımla sulamanız yeterlidir   .

Isırgan otu maseratı: kırmızı örümcek ve yaprak bitlerine karşı mükemmel

Maserasyon , örümcek akarlarını ve yaprak bitlerini  bitkilerden uzak tutmak için mükemmeldir  .  Isırgan otlarını  12 saat suda beklettikten sonra düzgünce püskürtmeniz yeterli   .

Isırgan otu maseratı: nasıl doğru şekilde korunacağını öğrenin

Maserat  bir yıla kadar saklanabilir  . Sadece  biraz sirke  , yani elde edilen sıvının yaklaşık %2 veya 3’ünü eklemeniz gerekir. Daha sonra hava geçirmez bir kap içerisinde serin bir yere konulmalıdır   .

Lütfen: Kalitesinin kanıtı rahatsız edici kötü bir koku olacağından onu daha az gidilen bir yere koyun.

Ne için bekliyorsun? Artık siz de deneyebilirsiniz!

ev