Kimse kötü kokan bir araba kullanmayı sevmez. Pahalı ve zehirli parfüm difüzörleri satın almak yerine bu rahatsızlığın üstesinden gelmek için durdurulamaz bir hile var.

Günlük araba yolculuğunuzu keyifli hale getirmek için yumuşak ve zarif bir kokudan daha iyi bir şey yoktur. Kimyasal oda spreylerine veda edin ve doğal olanın mide bulandırıcı kokulara karşı koymasını sağlayın.

kötü kokan araba

Arabanızı doğal olarak ve daha düşük bir maliyetle parfümlemenin püf noktası nedir?

Tütün, yiyecek ve hatta evcil hayvan kokusu… Aracınızın içi hoş olmayan kokular verebilir. İşte arabanızı uzun süre parfümleyebilecek bir numara.

  • Arabanızı parfümlemek için mandal hilesi

Sonbahar-kış mevsimlerinde,   aracın içine sızan düşük sıcaklıklara dayanabilmek için camlar kapalı ve ısıtmayı açmak gelenekseldir. Ancak soğuk algınlığı sorununu çözerek kendimizi dayanılmaz bir sorunla karşı karşıya bırakırız:  kötü kokular .

Gerçekten de, arabanızın kötü kokmasının birçok nedeni vardır. Ve eğer durum buysa, muhtemelen onları saklamak için her şeyi denediniz, ama görünüşe göre koku daha da kötüleşiyor.

Mandal ucu

Neyse ki, arabanıza her bindiğinizde burnunuzu tutmanızı engelleyecek temel, basit ve hepsinden önemlisi ucuz bir numara var.

Tek ihtiyacınız olan  bir veya iki tahta mandal ve seçtiğiniz  bir  şişe uçucu yağ . Tarçın, narenciye  veya  lavanta gibi hem güçlü hem de sakinleştirici aromaları tercih etmek en iyisidir  . Ama yine de başka herhangi bir uçucu yağ kullanabilirsiniz, sadece size hitap eden bir aroma seçtiğinizden emin olun (esansiyel yağınız yoksa en sevdiğiniz koku da işe yarayacaktır).

Ahşap mandallara birkaç damla esans yağı dökün veya en sevdiğiniz parfümü püskürtün, ardından bunları arabanızın havalandırmalarına sağlam bir şekilde sabitleyin. Isıtmayı açtığınızda, ısıyı dağıtmaktan sorumlu havalandırma sistemi  , mandal sayesinde otomobilin yolcu bölmesine hoş bir koku yayacaktır.

uçucu yağ elbise mandalı

Arabanızın içini parfümlemek için başka bir kendin yap hilesi

Mandal hilesi   gibi  , arabanızın içini kokudan arındırmanın ve koklamanın da birkaç yolu vardır. İşte burada:

  • Yün Keçe Araba Kokusu

Neye ihtiyacın var:

  • Bir parça yün keçe
  • İp veya nakış ipi
  • 5 damla gül esansiyel yağı
  • 5 damla lavanta esansiyel yağı
  • Makas
  • Bir bız veya bir yumruk

Küçük bir parça yün keçeyi istediğiniz şekle sokun. Ardından üstte küçük bir açıklık yapmak için bız veya zımba kullanın. Uçucu yağ damlalarını dökün ve keçenin bunları tamamen emmesi için birkaç dakika bekleyin. Ardından, açıklıktan bir parça ip geçirin ve arabanızın dikiz aynasına asın. Gerekirse uçucu yağları yenileyin.

Arabayı parfümlemek için kendin yap ipucu

Bunlar, arabanızın içini daha düşük bir maliyetle parfümlemeye gerçekten değecek ipuçları. Gerçekten mutlu olacaksın!

ev