Havlulardaki hoş olmayan kokuları ortadan kaldırmak hijyen için esastır. Ve iyi bir nedenle, onları her gün kullanıyoruz. Bu etkili ve ekonomik ipuçlarıyla onları nasıl temizleyeceğinizi öğrenin!

Havlular neden kötü kokar?

Havlularınızı nemliyken dolaba koymak kötü kokulara neden olabilir. İkincisi, çamaşır makinesinde çok uzun süre kaldıklarında görünebilir.

Havlulardaki kokular nasıl giderilir?

Havluların kötü kokusuna karşı savaşmak için sirke, amonyak ve çamaşır suyu ideal ürünlerdir. Bakteri ve mantarları yok ederek havlularınızı derinlemesine dezenfekte ederler.

kötü koku havlu

Havlulardaki kötü kokuları yok eden 3 ürün

Amonyak

Elde yıkarken, bu ürün ellerinize zarar verebileceğinden kendinizi korumak için eldiven kullanmanız gerekecektir.

İşte nasıl

Bir kovaya su dökerek başlayın. Ardından bir kapak dolusu sıvı amonyak ekleyin ve karıştırın. Havluları bu müstahzarın içine koyun ve 30 dakika etki etmesini bekleyin. Tek yapmanız gereken onları durulamak ve tamamen kuruyana kadar güneşte bırakmak.

kirli havlu

Beyaz sirke

Havlularınızı elde yıkamak istiyorsanız, bir kovaya dökmeden önce suyu ılık olana kadar ısıtmanız gerekir. 2 bardak beyaz sirke ekleyin ve havluları bu karışımda bir saat kadar bekletin. Tek yapmanız gereken onları sıvı deterjanla yıkayıp asmak!

Çamaşır suyu

 Beyaz havlular için  çamaşır suyu  kullanabilirsiniz .

Ayrıca bu ürüne uygun olup olmadığını öğrenmek için havlularınızın etiketini okumanızı öneririz. Belirtilmemişse yukarıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Bir kovaya bol miktarda soğuk su dökün ve bir kapak kadar çamaşır suyu ekleyin.

Ardından havluları 20 dakika boyunca içeride bekletin.

Son olarak, onları sıkın ve tekrar yıkayın.

Bu ürünün cilde zarar verebileceğini unutmayın, bu nedenle eldiven önerilir.

Artık bir havludaki kötü kokuları yok etmenin en iyi püf noktalarını öğrendiğinize göre, bunları benimseyin ve o hoş olmayan kokulardan kurtulun!

ev