Sistem D tekniklerini bilmiyorsanız, çizikleri gidermek küçük bir başarı değildir ve bu, göze hoş gelmeyen çizikler için korkunçtur. İşte yeni gibi bir arabayı bir numara ile nasıl bulacağınız. Onun sırrı? Her gün kullandığımız bir bileşen.

Bir çarpışmadan sonra arabanızda çizik varsa, içiniz rahat olsun. Üstyapınızı yenilemek için bu temel bileşene sahipseniz, çizilmeye karşı dayanıklı ürüne ihtiyacınız yoktur. Her renkteki arabalar için uygundur!

küçük çizikler

Çizikler genellikle kaportanın şeffaf kaplamasında bulunur

Küçük yüzeylerde oluşan bu rahatsızlıklar genellikle sadece aracınızın boya katına uygulanan koruyucu emayeyi etkiler. Bu nedenle  bu yüzeysel çizikleri silmenizi kolaylaştırabilecek bir avantajdır.  Bu şeffaf katman, aracınızı darbelere karşı korur, aynı zamanda kir, yağmur ve hatta parlaklığı etkileyebilecek ultraviyole ışınları gibi dış etkenlere karşı da korur. Kaportanızda küçük bir çizik fark ederseniz, onu arabanızın yeni gibi görünmesini sağlarken silebilirsiniz.

çizikleri yok et

Basit bir numara ile arabanızdaki çizikler nasıl giderilir?

Başka bir arabaya veya duvara çarpma ve şimdi arabanızın gövdesinde çizikler var! Bunu düzeltmek için endüstriyel bir çizilme önleyici ürüne ihtiyacınız yoktur . Biraz dirsek yağı ve bu günlük nesne ile çarpıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.  Yeni gibi bir arabaya sahip olmanın başka çareleri de var!

Diş macunu arabadaki lekeleri giderir

Bu günlük ürün bir çizik kamufle edebiliyorsa, arabanın gövdesini yenilemede etkili olan beyazlatıcı bir diş macununun seçilmesi önerilir. Küçük yüzeysel ve sığ çiziklerde kullandığınızda ürkütücüdür ve aracınızın parlamasını sağlar. Ve haklı olarak, diş macununun aşındırıcılığı araba karoseri cila ürünlerinde bulunana benzer. Bu, arabanızın boyası ne renk olursa olsun, bu çiziklerden kurtulmak için en çok önerilen ev çözümlerinden biridir!

çizikler için çare

Arabanızdaki çizikleri gidermek için bu ürün nasıl kullanılır?

– Arabayı yıkayarak başlamalısın

System D çizilme önleyici ürünü uygulamadan önce vücudunuzu iyice temizlediğinizden emin olun. Bu, özellikle arabanızın her yerinde çizikler olduğunda geçerlidir. İkincisi küçük bir alana yerleştirilmişse, ikincisini önceden yıkamak yeterlidir. Ve iyi bir nedenle, bu adım  karoserin onarılması ve parlatılmasından önce gerekliyse , bunun nedeni nemli bir bezle temizlemenin görünen ve bir çizikle karıştırabileceğiniz kiri temizlemesidir.

temiz kaporta

– Doğru temizleme aracını kullanın

 Parlatma işlemini gerçekleştirmeden önceki ilk adım, arabanızı temizlemek için doğru malzemeyi kullandığınızı kontrol etmektir. Kabini temizlemek için mikrofiber bez veya sünger gibi yumuşak bir bez gereklidir. El bezi de çizilmelere karşı etkili olabilir.  Pürüzsüz ve temiz bir yüzey elde etmek için tekstil temiz olmalıdır .

yüzeysel çizik

– Aşındırıcı macunu hasarlı bir araca uygulayın

Bir miktar diş macunu eklediğiniz suya batırılmış temiz bir bezle, söz konusu çiziği nazikçe ovalamanız gerekir. Dairesel hareketler yapmak gerekli olacaktır. Çizikler saniyeler içinde kaybolacaktır. Bu yöntemi kullanmadan önce , bu ipucunu önce arabanın gizli bir alanında test ettiğinizden emin olun.  Evde kullanabileceğiniz birçok diş macunu hilesi var. Bu hilenin sınırlamaları nelerdir?

Bu diş macunu numarası işe yarasa da derin bir çizik oluşturmaz. İkincisi koruyucu tabakaya nüfuz etmişse,  aşındırıcı macun sadece çiziğin görünümünü azaltmaya hizmet eder,  onu silmeye değil. Bu System D yöntemi, bir tamponu etkileyen darbelere ve darbelere karşı işe yaramaz.

Anlamış olacaksınız: Aracınızdaki çizikler yüzeysel ise, tamirci çağırmadan kaportasını ilk günkü haline getirebilirsiniz! Yüzeysel ise çizikler basit bir diş macunu tüpü ile silinebilir. Arabanıza daha da iyi bakmanız için, onu doğal olarak kokulandırmaya yönelik bazı ipuçları burada  .

ev