Tıkanmış bir lavaboyu kendi başınıza açabilmek çok tatmin edicidir. Bir tesisatçıya hızlı bir şekilde ulaşmak kolay değildir.

banyo ilacı

Tıkanmış bir lavaboyu açmak, sıklıkla karşılaşabileceğimiz bir kazadır, bu nedenle bunu kendi başınıza yapmanıza yardımcı olacak bazı yöntemleri bilmek,  zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Özellikle herhangi bir kimyasal madde kullanılmadan.

Lavabo tıkanıklığı 3 dakikadan kısa sürede nasıl açılır?

Mutfak lavabosu ya da banyo olmasına bağlı olarak yemek artıkları  , yağ birikimleri, saç ve kepek  giderlerin tıkanmasına neden olan faktörlerdir.

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır

Mutfak, küvet ve banyo lavabolarının tıkanması  büyük bir sıkıntıdır. Bunlar sadece konforumuzdan ve refahımızdan ödün vermekle kalmıyor, aynı zamanda bazen kısa sürede bulunması zor olan sektördeki bir uzmanı çağırmak zorunda kalma masrafını da beraberinde getiriyor  .

Teşviki az ama talebi çok olan bir meslek, geldiğini görmeden günlerce beklerken veya oldukça pahalı bir acil servis çağırmak zorunda kalabiliyoruz kendimizi  .

Bu nedenle tıkanmış borular, özellikle hoş olmayan kokulara neden olabileceğinden, günlük bir sıkıntıdır.  Bu tür sorunlardan kaçınmak için sizi, borulardaki tıkanıklıkları kısa sürede açabilecek bu çok etkili evde çözümü denemeye davet ediyoruz  .

Kadın lavabo pistonunu kullanıyor

 Bu , eldeki malzemelerle ekolojik bir deterjan hazırlamaktan oluşan basit bir çözümdür  . Sağlığa ve çevreye zararlı kimyasallara alternatif oluşturan bir hiledir: gideri tıkanıklıklardan arındırır,  dezenfekte eder ve kokuyu gidererek kötü kokulardan arındırır.

 Lavabo tıkanıklığını açma taktiği

Hızlı, güvenli ve etkili olan  bu doğal çözüm kesinlikle hayatınızı kolaylaştıracaktır. Paradan ve zamandan tasarruf etmek için elinizde doğal malzemeler bulundurmaktan daha iyi bir şey yoktur  .

Lavabo tıkanıklığını açmak için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

  • ½ su bardağı beyaz sirke,
  • ½ kutu karbonat,
  • kaynayan su.

Prosedür için kabartma tozunu  gidere  dökerek başlamalıyız  ve ardından beyaz sirkeyi dökmeliyiz  . İki ürünün bir araya gelmesi,   giderdeki tıkalı elemanları parçalayan kimyasal bir reaksiyona neden olur.

Lavaboda kabartma tozu

Daha sonra tahliye deliğini bir tapa ile kapatarak ilerleyin   ve tapayı çıkarmadan önce 30 dakika bekleyin. Son olarak  kalıntıları parçalamak için kaynar su dökülmelidir  . Suyun serbestçe akmaya başladığını göreceksiniz. Eğer tıkanıklık hala devam ediyorsa  işlemi  ikinci kez tekrarlayabilirsiniz.

Kabartma tozu ve sirke, tıkalı giderleri açmanın yanı sıra boruları temizleyip dezenfekte ederek  kötü kokuları ortadan kaldırır.

Lavaboyu tıkayan ve tıkanmaya devam eden sifon ise, yemek artıkları veya yağ birikintileri gibi her türlü pislik suyun geçişini engelliyorsa,  bu tıkanmaya neden olan kirin temizlenmesi şarttır. .

Bunu yapmak için, tüm kiri temizlemek üzere tüpü sökmek gerekir. Ancak bu işlem temizlik için eldiven, gözlük ve bez kullanılmasını gerektirebilir  .

Lavabo borularının altına kova yerleştirildikten sonra alt kapak gevşetilmelidir. Kovaya su döküldükten sonra tüm bu elemanları  su ile seyreltilmiş yağ giderici sabunla temizleyebilirsiniz.

Akan su ile lavabo

Temizliği bitirdikten sonra, sifonunu tekrar monte edebilir ve   suyun normal şekilde aktığından veya herhangi bir sızıntı olup olmadığından emin olmak için suyun 2 ila 3 dakika akmasını sağlayabilirsiniz .

ev