Birçok insan için bahçe işleri, stresi azaltmak ve çevrelerindeki doğanın tadını çıkarmak için en sevdikleri aktivitelerden biridir. Bir apartman dairesinde veya bahçeli bir evde, dinlenmek ve doğaya daha yakın bir yaşam tarzı benimsemek için bahçe yapılması tavsiye edilir. Yazımızda, bahçenizde uygulayabileceğiniz çatallı bir hile ortaya koyuyoruz.

Bahçe meraklıları için, bitkilerinin canlılığını artırmaya yönelik ipuçları artık sır tutmuyor. Ancak yeşil bir başparmağınız olmadığını düşünüyorsanız, güzel yeşil bitkiler yetiştirmenizi sağlayan bu numaraya bir göz atın.

Bahçenizi korumak ve iyi bitki büyümesi sağlamak için plastik çatallarla uçun

Bahçeniz zararlılar tarafından ziyaret edildi mi? Kimyasal gübre kullanımından kaçınarak onu korumak ister misiniz? Bahçenize plastik çatalları yerleştirin, başları yukarı kaldırın. Tarımda kullanılan korkuluklara değmeyebilir, ancak çatallar   bazı zararlıların  ekim alanınıza saldırmasını önlemede etkilidir. Ve paket servisinizle veya teslimatınızla birlikte gelen tek kullanımlık plastik çatal bıçak takımlarını geri dönüştürmenin yeni bir yolu.

Bahçeyi korumak ve güzelleştirmek için başka hangi ipuçları?

1- Büyümeye rehberlik etmesi için muffin kutularını bahçenize yerleştirin.

Mutfağınızda artık ihtiyacınız olmayan bireysel kekler veya kekler için mutlaka bir kalıp vardır. Bahçenizde kullanarak ikinci bir hayat verin. Tohumlarınızı ekerken size rehberlik edecek mükemmel bir ızgara oluşturmak için kullanılacaktır. Tohumlar mükemmel aralıklı olacağından, işlem sırasında hata yapma riski yoktur. Yaşasın kekler!

2- Bahçenizde yol yapmak için cam şişeler kullanın.

cam yol

Çocuklarınız bahçenizde polis ve hırsız oynamayı seviyor ama hırsızın zarar görmeyeceğinden mi korkuyorsunuz? Boşver. Bir yol yapmak için bahçenize cam şişeler yerleştirebilirsiniz. Bu, çocuklarınıza, çimlerinizin oyunlarının ikincil bir kurbanı olmasını önleme konusunda rehberlik edecektir.

3- Eski kaşıklarınızla bahçenizi işaretleyin.

Çekmecelerinizi doldurmayacaksanız eski metal kaşıklarınız ne işe yarar? Onları bir çekiçle düzleştirerek ve ardından seçtiğiniz renklere boyayarak onlara ikinci bir hayat verin. Daha sonra bahçe kalemi olarak kullanabilirsiniz.

Bu numara plastik kaşıklarla da işe yarar. Tabii ki artık tek kullanımlık plastik almamaya çalışıyoruz, ancak alışkanlıklar özellikle eve teslimatlar sırasında zor ölüyor. Bulaşıklarınızla birlikte gelen plastik çatal bıçakları atmayı bırakın ve bahçenizi işaretlemek için kullanın.

Bu harika bir numara değil mi? Bahçenizi geri dönüştürmeye ve işaretlemeye ek olarak, bu, çocuklarınızla birlikte hem bahçecilik hem de sürdürülebilirlik konusunda farkındalıklarını artırmak için yapabileceğiniz eğlenceli bir aktivitedir. Yararlı olanı hoş olanla birleştirecek bir şey.

4- Bitkilerinizin sürekli nemlenmesini sağlamak için eski şişelerinizi bahçenizde kullanın.

plantasyonların nemlendirilmesi

Mutfağınız iade edilemez şişelerle dolu mu? Bunları iyi kullanın ve su ile doldurun.   Daha sonra , bitkilerinizin yeterli su kaynağını garanti altına almak için  onları sebze bahçenize yerleştireceksiniz  .  Farklı bir şekilde bahçe yapmanızı, akıllıca bahçe yapmanızı sağlayacak başka bir ipucu.

5- Bahçenizdeki bitkileri eski teneke kutulara koyun.

kutular

Bir alüminyum kutunun ayrışmasının 200 ila 500 yıl sürdüğünü biliyor muydunuz? Bununla birlikte, bitkileriniz için yeni saksılar oluşturmak için onları yeniden kullanmak gibi onları geri dönüştürmenin birçok yolu vardır. Sadece bir konserve açacağı ile kapağını açmanız ve kabın yarısını toprakla doldurmadan, tohumlarınızı içine dikmeden ve toprakla kaplamadan önce kabınızı istediğiniz renge boyamanız yeterlidir. Ve işte gidiyorsun! Kısa sürede, mutfak tezgahınıza yerleştirmek için mükemmel bir gerçek bitki bahçesi yapmış olacaksınız.

Tüm  bu bahçıvanlık ipuçları ve kompostlama veya yağmur suyu toplama gibi daha pek çok şey, sizi bahçe meraklılarından yeşil başparmağa götürecektir. Onları denemekten ve organik bir bahçede kendi meyve ve sebzelerinizi (domates, havuç, pırasa, salatalık, kabak, biber, lahana, kabak vb.) ve aromatik bitkilerinizi ev yapımınıza dahil etmeye çalışmaktan çekinmeyin. humus.

Yerlerinizi alın, hazırlanın, bahçe!