Giysileri yıkarken genellikle  kumaşların tamamen beyazlatılmasına yardımcı olan bir ürünün eklenmesi gerekir  . Çoğu durumda ağartıcının yerini doğal, daha az agresif ve kesinlikle daha sürdürülebilir çözümler alır.

Giysilerinizi beyazlatmak için   bazı şaşmaz hileleri takip edebilirsiniz! Nasıl olduğunu öğrenin.

Kabartma tozu kullanın

Giysilerinizi doğal ve sürdürülebilir bir şekilde beyazlatmak için   kabartma tozu kullanabilirsiniz. Bu, geçmişte büyükannelerimizin zaten kullandığı çok etkili bir maddedir. Çamaşır makinesinin tamburuna 1 yemek kaşığı karbonat ekleyip  yıkamaya devam etmenizi öneririz  . Sonuç hemen fark edilecek ve kıyafetleriniz anında daha parlak görünecek!

Hidrojen peroksiti tercih edin

Alternatif olarak  kıyafetlerinizi beyazlatmak için hidrojen peroksit de kullanabilirsiniz  . Bu madde aslında kumaşlara nüfuz ederek en inatçı lekeleri bile tamamen yok etmeyi başarıyor. Çamaşır makinesine 2 yemek kaşığı ilave edilerek  yıkama işlemine geçilmesi tercih edilir  .

Giysilerinize beyaz sirke ekleyin

Çamaşır yıkamanın bir başka doğal yolu da beyaz sirkedir. Kıyafetleriniz yeni gibi görünecek ve anında daha beyaz ve parlak görünecektir. Sepete 1 yemek kaşığı sirke koyup  yıkama işlemine devam etmeniz yeterli  . Ayrıca doğal bir yumuşatıcı solüsyon oluşturmak için sirkeyi birkaç damla esansiyel yağla karıştırabilirsiniz.

Sodyum perkabonat kullanın

Sodyum perkabonat  ayrıca mükemmel beyazlatma özelliklerine sahiptir, bu da onu çamaşır yıkamak için mükemmel kılar. Çamaşır makinesinin tamburuna 1 ölçek ekleyin   , inanılmaz bir sonuç elde edeceksiniz! Perkarbonatın minimum 40 derece sıcaklıkta kullanılması gerektiğini aksi halde doğru çalışmayacağını hatırlatırız.

Limon suyu mükemmel bir çözümdür.

 Çamaşırlarınızı verimli bir şekilde beyazlatmak için çamaşırlarınıza 2 yemek kaşığı iyi filtrelenmiş limon suyu da ekleyebilirsiniz  . Direkt deterjan çekmecesine koyup yıkamaya başlayabilirsiniz. Hemen mükemmel bir sonuç elde edeceksiniz ve kıyafetleriniz yeni gibi görünecek!

Çay ağacı yağı kullanın

Bu doğal çözümü hiç duydunuz mu? Mükemmel temizleme ve antibakteriyel özelliklere sahip bir üründür   . Giysileri hızla beyazlatabilir ve harika kokmasını sağlayabilir.

1 çay kaşığı çay ağacı yağının yanı sıra 1 yemek kaşığı karbonat da  eklemenizi öneririz  . Bu karışım temiz ve hoş kokulu giysiler elde etmenizi sağlayacaktır. Karışımı deterjan çekmecesine ekleyip tercih ettiğiniz yıkama tipini aktif hale getirebilirsiniz. Sonuç inanılmaz olacak!

ev