Bazen, kapsamlı temizliğe rağmen, tuvalette idrar kokusu kalır. Bu rahatsızlığın üstesinden gelmek için, banyoyu dezenfekte etmek ve inatçı idrar kokularını ortadan kaldırmak için iyi temizlik stratejileri ile kendinizi donatmanız gerekir.

İdrar kokusu en hafif tabirle rahatsız edicidir ve ortadan kaldırılması her zaman kolay olmadığı için doğru malzemeler kullanılarak giderilmelidir. Bu nedenle, bunu başarmanın ve banyonuza hak ettiği tazeliği vermenin birden fazla yolu vardır. Spot ışığında,  yanılmaz bir büyükannenin yöntemi.

tuvalet ovma

Banyodaki idrar kokusunu gidermek için kusursuz bir yöntem

Neye ihtiyacınız olacak:

  • nane esansiyel yağı
  • 5 yemek kaşığı kabartma tozu
  • Bir litre su ile dolu bir şişe
  • 10 karanfil

Başlamak için, 5 yemek kaşığı kabartma tozunu bir şişe su içinde eritin, ardından karanfil ve birkaç damla nane esansiyel yağı ekleyin. İyice karıştırın ve  koku giderici solüsyonu doğrudan klozetin içine dökün. Bu, kötü kokulardan hızla kurtulmalıdır.

Kötü idrar kokusundan kurtulmak için diğer alternatif yöntemler ve ipuçları

İdrar kokusunu emmek için etkili olduğu kanıtlanmış başka ipuçları ve tavsiyeler de var. İşte buradalar :

– İdrar da dahil olmak üzere kötü kokulara karşı havalandırma

Kötü kokularla mücadele ederken edinilmesi gereken en iyi alışkanlıklardan biri evi düzenli olarak havalandırmaktır. Bu yüzden banyonuzun penceresini açın ve eğer pencereniz yoksa  , nem ve idrar kokusundan kurtulmak için bir vantilatör kullanabilirsiniz.

İster kokuları tahliye etmek, ister duvarlarda nem oluşmasını   önlemek için havalandırma önemli olmaya devam ediyor  .

– İdrar kokusunu gidermek için banyoyu parfümleyin

Öncelik koku giderme ise,  banyoya güzel kokular vermek önemli bir artıdır . İşte size şaşırtıcı gelebilecek ama odanın güzel kokmaya devam etmesini sağlayan bir teknik. Bunu yapmak için, tuvalet kağıdı rulosunu normal yerine yerleştirmeden önce karton silindire 5 damla bebek yağı sürmeniz yeterlidir.

tuvalet kağıdı rulosu yöntemi

Bu oda spreyi ile banyonuz yakında güzel kokacak. Aynı zamanda, kötü kokular çıkarabilecek çöp kutusunu da düşünün. Bu durumda bir parça pamuğa birkaç damla bebek yağı ekleyin  ve plastik poşeti koymadan önce çöp kutusunun dibine koyun . Alternatif olarak, bebek yağını lavanta, kekik veya okaliptüs esansiyel yağı ile değiştirebilirsiniz.

– Kötü kokuları emmek için kabartma tozu kullanın

 Çok sayıda yüzeye etki eden  temizleyici ve dezenfektan olarak çok etkili sayılan bir bakım ürünü olan kabartma tozunu artık sunmuyoruz  . Sadece kasenin kenarlarına serpin ve 30 dakika bekletin. Ardından bir fırça kullanarak ovalayın ve yıkayarak durulayın. Bikarbonat, her türlü inatçı kokuyu uzaklaştırmak için kullanılabilecek olağanüstü bir deodoranttır.

klozet temizliği

– İdrar kokularını gidermek için beyaz sirke

Kabartma tozunun yanı sıra temizleme ve dezenfeksiyon özellikleri sürekli övülen bir diğer ürün beyaz sirkedir. O inatçı idrar kokusundan kurtulmak için kimyasal içeren deterjanları ve hatta çamaşır suyunu unutun, çünkü ihtiyacınız olan tek şey sirke.  En popüler temizlik ürünlerinden biri  olmaya devam ettiğinden bahsetmiyorum bile  . Bu nedenle, onsuz yapmak zordur.

Bu nedenle ürünle emprenye edilmiş bir sünger kullanın ve kasenin duvarlarını ve kenarlarını ovalayın. Bir tuvalet fırçası ile bakteri ve küfün yok edilmesini sağlamak için son bir kez fırçalayın. Son olarak, kurutmak için mikrofiber bir bez kullanın. Ayrıca kedi kumu kutusunu, çamaşır makinesini veya bulaşık makinesini temizlemek için bu numarayı kullanmaktan çekinmeyin.

Banyonuzu hoş kokulu ve tamamen kokudan arındırılmış bırakacak pek çok basit ama hayat kurtarıcı ipucu.

ev