Havadaki nem, solunum yollarını etkileyebilecek küf oluşumundan sorumlu olabilir. Atmosferde bulunan suyu kurutabilen kokulu bir emiciyi kendiniz yapabilirsiniz. Bu ev numarası evinize narin bir koku verecektir.

Evinizdeki yüksek nem, içeride küf veya küf kokusuna neden olabilir. Bu fenomene karşı savaşmak için havada bulunan suyu kurutmanın bir hilesi var. Ev yapımı bir emici, odalarınıza ince bir koku verecektir.

Ev tipi nem alma cihazı ile ortam nemine karşı savaşmak mümkündür.

Evdeki nem hava kalitesini etkiler ve genellikle kötü kokuların nedenidir. Nem alıcıya yatırım yapmadan çok nemli bir evin atmosferini dezenfekte etmek mümkündür. Bunun için, solunum problemlerine neden olabilen bu fenomene karşı savaşmak için müthiş bir numara var. İkincisi  genellikle sıcaklık değişimlerinden veya  siyahımsı veya yeşilimsi küf şeklinde kendini gösterebilen duvar yalıtımı eksikliğinden kaynaklanır . İç mekan havasını temizlemek için bu basit ve ekonomik yöntem, yalnızca mutfağın erişebileceği malzemeler gerektirir. Her şeyin üstesinden gelmek için, bu DIY nem emici, evinizin kokusunu hemen alır.

nem sorunu

Yüksek nemle mücadele etmek için hangi bileşenlere ihtiyacınız var?

Çevredeki havayı arındırmak ve küf oluşumunu önlemek   için bu müthiş emiciyi yapacak malzemeler elinizin altında. Nemi azaltmak istiyorsanız, kapaklı iki cam kavanoz, 3 çay poşeti, en sevdiğiniz uçucu yağ, biraz kumaş parçası  ama hepsinden önemlisi , bir odayı kurutmak için müthiş bir malzeme olan 500 gram kaba tuz getirmeniz gerekecek. .

kaba tuz arıtıcı

Nemi yakalamak ve ortam havasını arındırmak için her birine 250 gram iri tuz dolduracağınız kavanozlarınızı yıkayıp kurutmanız gerekecek. Çay poşetlerinizin üstünü kesin ve içini kaplarınızın üzerine dökün. Minerali en sevdiğiniz uçucu yağa da batırabilirsiniz. Ardından kavanozlarınızı kumaş artıkları ve kapağı ile kapatın. Çalkaladıktan sonra  buzdolabında üç gün bekletin . Tek yapmanız gereken onları evinizin en nemli odalarına koymak. Dekoratif bir dokunuş için kaplarınızı boya ile süsleyebilirsiniz. En iyi etki için içeriği iki haftada bir değiştirin. Parfüm verirken evin nemini kalıcı olarak emmek için    bu numara müthiş   !

havanın nemini almak

Evinizdeki nemle mücadele etmenin bir başka yolu daha var.

Kavanoz tekniğinin ötesinde, System D nem alma cihazı yapmak için başka bir yöntem daha var.Bu  DIY öğesi,  hoş bir koku sağlarken iç mekanınızda bulunan nemle mücadele etmek için mükemmeldir.

Kısa sürede kokulu bir nem emici yapmak için bir keten torbaya ve havayı etkili bir şekilde kurutacak malzemelere ihtiyacınız olacak: pirinç veya silika jel ve seçtiğiniz bir uçucu yağ. Çay ağacı esansiyel yağı , atmosferi temizlemede ve  havada bulunan mantar ve bakterileri yok etmede etkili bir bileşendir.

Neme karşı korunmak için bez çantanızı seçtiğiniz emici malzeme ve seçtiğiniz uçucu yağ ile doldurun. Kabı bir kordonla bağlayın  ve en nemli odalara yerleştirin. İç mekanınıza parfüm vermenin yanı sıra sağlıklı havanın keyfini çıkarmanızı sağlar ve   Bu kabın içeriğinin iki haftada bir değiştirilmesi önerilir. küf oluşumunu engeller. 

nem alma ipuçları

Islak odalar için benimsemek için bu çantalar nasıl kullanılır?

Bu kokulu poşetler, gardırop veya şifonyer gibi nem biriktiren mobilyalar için idealdir. Onları parfümlemek ve çevredeki havayı arındırmak için kıyafetlerinizin yanına yerleştirmeniz yeterlidir. Bu D sistemli nem emicileri çarşaf veya havlularınızı katladığınız alanda da kullanabilirsiniz. Bu emici torbalar kışın da arabanız için mükemmeldir. Bu durumda  pirinçten daha emici olan silika jel kullanılması tavsiye edilir . Bu hileyi kullanarak camlarınızda sisin daha az göründüğünü göreceksiniz. Yoğunlaşmaya karşı savaşmak için müthiş bir teknik.

nem önleyici teknik

Kesin olan bir şey var: İster bir kavanoz, ister küçük bir keten çanta olsun, D-system hava nem alma cihazını kendiniz yapabilirsiniz! Bunlar büyük bir emme kapasitesine sahiptir ve evinizi ince bir şekilde koklamanıza yardımcı olur. Büyü, değil mi?

 

ev