Çoğumuz için mutfak evin kalbidir. Çoklu görev yaparken, lezzetli yemekler hazırlarken ve sık sık yemek yerken, bu alan da her türlü böcek tarafından istila edilebilir. Hamam böcekleri, karasinekler, karıncalar ve hatta meyve sinekleri arasında mutfak hızla istila edilir. Bu parazitlerden nasıl kurtulacağınızı gösteriyoruz.

 Haşere kontrol şirketlerine başvurmadan bu hoş olmayan ziyaretçilerden kurtulmanın birkaç yolu vardır  . İşte bunu kimyasallara başvurmadan etkili bir şekilde yapmanın birkaç yolu.

hamamböceği

Zararlı böceklerden kurtulmak için atılması gereken ilk adımlar

– Derin temizlik, böceklerden kurtulmak için önleyici bir eylem

Evinizdeki böcekleri yok etmek söz konusu olduğunda alınacak ilk refleks, evinizi  kapsamlı bir şekilde temizlemektir  . Ve iyi bir nedenle, böcekler yiyecek aramak için oraya girerler. Bunun nedeni, mutfağı istila etme eğiliminde olan bu parazitler için gerçek bir krallık oluşturmaktadır. Bu nedenle,  bu odanın yüzeylerine dağılmış kir, yiyecek ve kırıntıları temizlemenin önemi.

karıncalar

Alınması gereken bir diğer önlem ise   aşağıda sizlere vereceğimiz ipuçları ile böceklerin ortaya çıktıkları yerleri tespit edip yuvalarının yerini tespit ederek yok edilmelerini kolaylaştırmaktır. Genellikle hamamböceği ve karıncaların saklanma yerleri boruların dışında veya içindedir. Ayrıca bazıları gözden kaçabiliyorsa, evin farklı yerlerinde veya mobilyaların arkasında bulunabilecek küçük çatlaklardan kolayca nüfuz ettikleri içindir.

Böceklerle savaşmak için ipuçları

– Nane yağı, böcekleri kovmak için olağanüstü bir kovucu

Karıncaları, sivrisinekleri, örümcekleri ve hatta fareleri doğal olarak kovmak istiyorsanız, işi zevkle birleştiren bir yol var: Nane yağı. Nane otlarını veya yağın kendisini kullansanız da, haşereleri etkili bir şekilde savuştururken hoş kokuların tadını çıkaracaksınız. Bunu yapmak için, 10 ila 15 damla nane esansiyel yağını 300 ml su ile karıştırın, karıştırın ve ardından her şeyi bir sprey şişesine dökün. Çözeltiyi böcek istilasına meyilli alanlara püskürtün ve   en iyi haşere kovuculardan biri olarak kabul edilen şeyin tadını çıkarın.

– Böceklere karşı diyatomlu toprak

Diyatomlu toprak, kimyasal böcek öldürücülerin aksine  sağlığımıza zarar vermezken böceklere karşı oldukça etkilidir.  Ve iyi bir nedenle, sineklere, örümceklere, hamamböceklerine, hamamböceklerine, yaban arılarına, güvelere, yaprak bitlerine ve tahtakurularına karşı etkilidir. Önceki çözümde olduğu gibi, böcek istilasına meyilli alanlara yayın, 2 gün sonra haşerelerden kurtulmalısınız.

Yatak böceklerinden bahsetmişken, başka bir tür böcekten kurtulmak için tüm çözümleri denemekten çekinmeyin:  tahtakuruları.

– Böcekleri kovmak için limon otu esansiyel yağı

Limon otu veya limon okaliptüsünün veya gül sardunyasının esansiyel yağı zararlı böceklere karşı etkilidir. Bir sprey şişesine biraz koyun ve mutfaktaki istila edilmiş bölgelere püskürtün.

– Böcekleri yok etmek için piretrin

Piretrin, Dalmaçyalı piretrum adı verilen bir bitkiden elde edilen bir maddedir ve müthiş bir insektisittir. Ürünü güvelere, hamamböceklerine, pirelere veya sivrisineklere püskürterek yok edin. Oldukça tehlikeli bir ürün olduğu için dikkatli kullanılmalıdır.

– Böcekleri kovmak için lavanta

lavanta

Nane yağında olduğu gibi bu solüsyon da size böcekleri desteklemeyen hoş bir koku verir. Kurutulmuş lavanta poşetlerini dolaplar gibi  stratejik alanlara  ve böceklerin istila ettiğini düşündüğünüz diğer yerlere koyun.

Ek olarak, temizlik rutininize lavanta da dahil edebilirsiniz. Bunun için, 10 ila 12 damla lavanta esansiyel yağını seyrelteceğiniz 1⁄2 litre su spreyine dökün   ve ardından karışımı ilgili tüm yerlere püskürtün.  Ayrıca lavanta esansiyel yağı damlaları doğal deterjan tarifleri için  çok iyi kullanılabilir  .

Bu kadar çok etkili yöntem ile böceklerin evinize girip koloni oluşturmasının oldukça zor olacağı söylenebilir.

ev