Yüzünüzü dış etkenlerden korumak için doğal olanı tercih edin. Bu yüz maskesi, tek bir uygulamada lekeleri, kırışıklıkları ve koyu halkaları giderebilir. Cildi sıkılaştırmak için müthiştir ve malzemeleri mutfağın ulaşabileceği bir yerdedir.

Antioksidanlar açısından zengin doğal maskeler yüzünüzün doğal ışıltısını geri kazandırırken, genellikle pahalı bir kırışıklık önleyici krem ​​veya leke losyonuna yatırım yapmanıza gerek yoktur. Bu tedavi, pürüzsüz ve parlak bir cilde yeniden kavuşmanıza yardımcı olacak!

Tek uygulamada leke, kırışıklık ve koyu halkalara karşı etkili maske

Bu maske aynı anda koyu halkalar, lekeler ve kırışıklıklarla savaşmak için müthişse, bunun nedeni ana bileşenidir: kabartma tozu. Mutfağın ulaşabileceği bu güçlü beyaz pudra  , beyazlatıcı ve peeling özelliği sayesinde güzellik rutininize dahil edilecek . Cilt bakımı için diğer etkili bileşenlerle karıştırılan bu bileşen   , ilk uygulamadan itibaren iyi görünmenizi ve   yorgunluk belirtilerine karşı savaşmanızı sağlar.

karbonat

Bu aydınlatıcı ve koyu halkaları giderici maske nasıl hazırlanır?

Bu kolay ve ekonomik tedaviyi hazırlamak için sadece bir çay kaşığı karbonat, bir bardak soğuk papatya çayı, yatıştırıcı ve yorgunluk önleyici özelliklere sahip bir bileşen ve bir disk pamuk makyaj temizleyicisine ihtiyacınız olacak.

papatya kapatıcı

Sıvının homojen olması için kabartma tozunu infüzyonla karıştırmanız yeterlidir. İkinci adım, pamuklu diski bu preparasyonla ıslatmak ve sarkık cilt, koyu halkalar ve hatta hiperpigmentasyon noktalarından etkilenen bölgelere uygulamaktır.  Durulamadan önce 15 dakikaya kadar bekletin . Tek yapmanız gereken favori nemlendiricinizi uygulamak!

kırışıklıklar ve ince çizgiler

Kabartma tozu yüz maskesinin diğer faydaları nelerdir?

Kabartma tozu, tüm ev işleriniz için zorlu bir bileşen olmanın ötesinde, diğer ürünlere ekolojik bir alternatif oluşturan sağlıklı bir kozmetik bileşendir. Sebumu da düzenleyen limon suyu ile birleştiğinde sivilcelerle mücadelede etkilidir.  Beyazlatma özelliğinden dolayı hiperpigmentasyonla da savaşır . Dikkatli olun, kuru, hassas ve reaktif ciltler için kabartma tozundan kaçınılmalıdır. Ürünü kullanmadan önce dirseğin bükülmesi gibi vücudun gizli bir bölgesinde ürünün etkisini test etmeniz önerilir.

sağlıklı parıltı maddesi

Koyu halkaları ve kırışıklıkları azaltmak için başka tedaviler ve maskeler vardır.

Kabartma tozu ve papatya güçlü bir maske görevi görürken,  sarkmış cilt  veya yorgunluk veya hiperpigmentasyon belirtileriyle savaşmak için özel doğal tedaviler vardır.

1- Badem yağı: besleyici bir maske

Müthiş bir nemlendirici olan badem yağı, hidrasyon eksikliğinin sonucu olabilecek koyu halkalar ve şişkinlikle savaşmak için mükemmeldir. Bu eser element açısından zengin ürün ayrıca cildi derinlemesine beslediği ve  serbest radikallere karşı savaşan antioksidanlar içerdiği için kırışıklıkları önleyebilir ve azaltabilir . Bundan yararlanmak için, bu doğal kozmetik ürününü yüzünüze masaj yapmanız ve gece boyunca bırakmanız yeterlidir.

yorgunluk belirtileri

2- Zerdeçal ve kesilmiş süt: Kırışıklara karşı maske

Zerdeçal, içerdiği kurkumin sayesinde erken cilt yaşlanmasını önleyen antioksidanlarla doludur. Bu   çalışma  , bu baharatın elastikiyet kaybına ve pigmentasyona karşı savaştığını kanıtlıyor. Uygulamak için zerdeçal ile laktik asit açısından zengin lor karıştırın. Bu element, cildin elastikiyetinden sorumlu olan kolajen sentezini uyarır. Bir maske yapmak için,  müthiş bir sağlık bileşeni   olan bir tutam zerdeçal ile bir çay kaşığı lor karıştırın ve  bu tedaviyi bir fırça kullanarak yüzünüze uygulayın . Ilık su ile durulamadan önce 10 dakika bekletin. Büyü, değil mi?

sarkma cilt bileşeni

Bunu anlayacaksınız: Üçü bir arada eylem için kabartma tozu ve papatya çayı güçlü bir kombinasyondur. Bu kozmetik bakımı güzellik rutininize dahil etmek cildinizi aydınlatırken aynı zamanda tonlandırır!

ev