Kireçten kurtulmak için genellikle sirke ve kabartma tozu kullanırız. Ancak sonuçlar her zaman beklentilerimizi karşılamaz!

Bikarbonat ve sirke: klasik çözümler

Kuşkusuz, bu iki bileşen tek başına veya karıştırıldığında kabuklanmaları çözebilir, ancak genellikle aşındırıcı pH’ları nedeniyle yüzeylerde biraz sert olabilirler. Kabartma tozu parçalarının çeliği çizebileceğinden bahsetmiyorum bile.

banyo temizliği

Yani ne yapmalıyız? Vazgeçmek ve kimyasal temizleyicilere geri dönmek mi? Tabii ki değil !

Bu alanda çok etkili olan bitkisel kökenli doğal bir bileşen vardır. Ve şaşıracaksınız!

salatalık temizliği

Banyoyu salatalık ile temizleyin

Salatalık, salatalarda en çok kullanılan yeşil sebzelerden biridir. Özellikle tazeliği, susuzluğu giderici ve yeniden sulandırıcı etkisi ile takdir edilmektedir. Ama bilmediğiniz şey, kireç tortularına karşı savaşmak için de çok popüler olduğudur! Şaşırtıcı, değil mi? Anneannelerimiz bile düzenli olarak sobalarını temizlemek için kullanırdı!

Nasıl çalışır? Yüzeye bir dilim salatalık sürün, birkaç dakika bekletin ve temiz bir bezle temizleyin  .  Aynı zamanda banyo  aksesuarları  üzerinde de çalışır . Çelik ve metal üzerine iyice sürün, on dakika bekletin, durulayın ve kurulayın.

salatalıklar

Salatalığın özellikleri de bahçenizde çok faydalıdır.  Üç veya dört parçayı kesin ve bitkilerin   yanına bırakmak için bir kaba  koyun . Bu numara tırtılları ve salyangozları uzak tutacaktır.

Son olarak, biraz iyi bilinen bir güzellik ritüeli: Buzdolabından çıkardığınız salatalık dilimleri, kızarık cildi ve göz çevresindeki şişliği yatıştırabilir. İki günde bir yapılan bu uygulama göz altı morluklarını ve torbalanmalarını önemli ölçüde azaltmada mucizevidir.

ev