Press ESC to close

İşte tuvalette idrar kokusundan kurtulmanın yolu

Bazen banyoyu temizledikten sonra bile kötü kokular gelebilir. Bilmelisiniz ki, banyo, koşulların toplamı ile kolayca evinizdeki en kirli yerlerden biri haline gelebilir. Bakteriler ve mantarlar kendilerini oraya davet eder ve hoş olmayan kokuların çiçek açmasıdır. Bu nedenle, bu makalede bunları ortadan kaldırmanın yollarını öneriyoruz.

Genel olarak, banyo koku gidericileri veya diğer oda spreyleri gibi ticari ürünleri düşünme eğiliminde olacağız. Ancak bunların kokuyu maskeleme rolü olduğunu  ve başka hiçbir şeyin olmadığını unutmayın . Bu nedenle  kötü kokunun kaynağını ortadan kaldırmak gerekir. Aşağıdaki ipuçlarına geçin.

havza

Tuvalet kokularından kurtulmak mümkün – Kaynak: Hunker

Tuvalet tankını kontrol etmek önemlidir

Tank sürekli su ile temas halinde  olduğu için kötü nem kokuları oluşturabilir.  İkincisi, tuvaletlerdeki atıkları boşaltmak ve geri kazanmak için kullanılır.

İlk olarak haznenin arkasında bulunan musluğu kullanarak haznedeki suyu kapatın. Kapattıktan sonra tankı boşaltın ve kapağı çıkarın.  Ellerinizi korumak için eldiven giydiğinizden emin olun  .

Ardından bir diş fırçası alın ve  sirkeye batırın . Daha sonra tankın içini kazıyacaksınız. Birkaç dakika etki etmesine izin verin.

Bu şekilde sirke  mikropları öldürür  ve tankı dezenfekte eder. Kötü kokular banyonuzu terk edecek.

O zaman tuvaletlerin contalarını kontrol etmelisin.

Tuvalet su çıkışını kapatan silikon malzeme aşınabilir. Sonuç olarak, su sızmaya başlar. Bunu kasenin tabanında ve dolayısıyla zemin seviyesinde bulacaksınız.

Silikonun herhangi bir kusuru varsa, başka bir parça koyarak mühürlemek iyi bir karardır. Bu malzeme  yerel donanım mağazasında  ve  uygun bir fiyata bulunabilir. Kullanımı kolay olduğu için kendiniz değiştirebilirsiniz. Bu nedenle bu olasılığı düşünmek, banyonuzdan gelebilecek kötü kokuları önlemenize yardımcı olur.

Temiz bir tuvalet için derin temizlik şarttır

Bazen ne kadar temizlersek temizleyelim yine de kirli köşeler ve ulaşılamayan yerler  olabilir  . Sonuç olarak, bu mantarların ortaya çıkmasına ve rutubet kokusuna neden olur.

Bu nedenle, zaman zaman kapsamlı bir temizlik yapıldığından emin olmak gerekir. Bu durumda ,  minimum harcama yaparak ve ticari bir temizleyiciyle aynı hatta daha iyi sonuçları elde ederek kendi ev yapımı temizleyicinizi oluşturabilirsiniz .

Kötü durumdaki nesneleri çıkarmayı unutmamak önemlidir.

Banyonuzda bir eşyayı çok uzun süre tutmadığınızı kontrol edin. Bu, küf gibi istenmeyen kokulara neden olabilir  . Süngerler, fırçalar, yer bezleri veya benzeri herhangi bir nesne olabilir.

O zaman çözüm , kötü durumda  görünen öğeleri  yenileriyle değiştirerek belirlemek olacaktır . Hasarın o kadar da kötü olmadığını düşünüyorsanız, kişisel temizleyicinizle yıkayabilirsiniz.

Ev yapımı bir oda spreyi kullanarak güzel kokuları ortaya çıkarın

Tüm koku kaynaklarını ortadan kaldırdıktan sonra, banyo hava spreyi  kullanmanız önerilir  . Bu, banyoyu kullandıktan sonra oluşabilecek kokular için pratiktir.

Mağazalarda bulunan ürünler genellikle oldukça pahalıdır ve çok dayanıklı değildir. Ekonomik kalabilmeniz için kendi  banyo oda spreyinizi hazırlamanızı tavsiye ederiz. 

Bunu yapmak için 5  karanfil , kabartma tozu ve bir cam kavanoza ihtiyacınız olacak (  uçucu yağ kokulu tuvalet kağıdı hilesi  de pratiktir).

Artık tüm malzemelere sahip olduğunuza göre,   karanfil eklemeden önce cam kavanozun yarısını kabartma tozu ile doldurun. Üzerine dilediğiniz esansiyel yağı ekleyin ve son olarak tencerenizin ağzını bir bezle kapatın. Kumaşı bir lastik bant veya kurdele ile tutun.

Tek yapmanız gereken kabı banyonuzda bir yere koymak. Şişe kötü kokuları emecek ve banyonuza  taze ve temiz bir aroma verecektir.

Burada açıkladığımız ipuçlarına ek olarak , banyonuzu lekesiz bırakmak için diğer tüm ipuçlarını bilmek iyi olur  .

ev