Tuvaletinizde sinir bozucu kireç halkası mı oluştu ve onu nasıl ortadan kaldıracağınızı bilmiyor musunuz? İşte bunu nasıl yapmanız gerektiği, kullanabileceğiniz tüm faydalı çözümler.

Tuvaletin alt kısmı

Tuvaleti temizlemek asla yeterli değildir . Hatta temizliğine çok dikkat etseniz ve özen gösterseniz bile kireç lekeleri kaçınılmaz olarak ortaya çıkacaktır. Genellikle suyun sertliğinden dolayı bu durum oluşur ve bu nedenle sadece tuvalette değil, evdeki diğer banyo armatürleri ve musluklarda da oluşur.

Bu nedenle kireç birikintileri gerçekten çirkin lekeler bırakır . Bunlar tuvaletin aslında temiz olmasına rağmen kirli görünmesine neden olur. Bu nedenle bu lekelerin ve özellikle klozet tabanında oluşan kireç halkasının ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Tuvalette kireç halkası ve kabuklanmalar

Kireç halkası, tuvaletteki su seviyesinde bulunan bir lekeden başka bir şey değildir . Sarımsı bir renge sahiptir ve onu çıkarmak o kadar da karmaşık değildir. Aslında doğal ürünler kullanarak ve pahalı ürünler satın almadan sorunu hızlı bir şekilde çözebilirsiniz. Aşağıda, bir sonraki paragrafta tüm detayları bulacaksınız.

Tuvaletteki kireç halkası: bu şekilde çözersiniz

Söylediğimiz gibi kireç banyo armatürlerinde ve özellikle tuvalette leke bırakır. Oldukça hızlı ve ekonomik olmasının yanı sıra tamamen doğal ürünler olan bu yöntemleri kullanırsanız, tuvaletin dibinde oluşan rahatsız edici halkayı ortadan kaldırmak imkansız değildir .

Bunlara karbonat , sirke ve sitrik asit dahildir . Ancak çok yüksek kireç çözme etkisi yaratmak için farklı ürünleri bir araya getirerek de gerçek bombalar oluşturabilirsiniz. Bu bombalar lekeler çok inatçı olduğunda çok etkilidir.

Sodyum bikarbonat ve sitrik asit

Bunları oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey 200 gr sodyum bikarbonat ve 50 gr sitrik asittir . Bu ikisine daha sonra doğal bir bulaşık deterjanı eklemeniz gerekecektir. Ayrıca birkaç buz kalıbı alın ve tüm malzemeler iyice karıştırıldıktan sonra karışımı kalıplara dökebilirsiniz.

Uygulanacak prosedür

Karışımın katılaşması için yaklaşık 4 saat dinlenmeye bırakın. Süre dolduğunda küpleri çıkarıp bir kavanozda saklayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken küpü tuvalete dökmek ve hareket etmesine izin vermek . Bombanın patlamaya başlayacağını hemen fark edeceksiniz.

Kireç halkası olmadan temiz tuvalet

Bu harika bir işaret çünkü bombanın işini yaptığı anlamına geliyor. Tamamen bırakın ve tuvalet fırçasıyla fırçalamadan önce birkaç saat bekleyin .

Bu noktada tuvaleti temizleyebilirsiniz. Artık kireç halkası tamamen ortadan kalkmış olacak ve artık kireç sorunu yaşamazsınız.

Aslında, her zaman temiz ve kabuklanmadan temiz bir tuvalete sahip olmak için, leke gördüğünüz anda bu bombalardan birini atmanız yeterli olacaktır . Bunları yalnızca bir kez hazırlayacaksınız ve aylarca korunacaksınız. Tek yapmanız gereken bu yöntemi denemek ve bu doğal ürünlerin etkinliğini kendi gözlerinizle görmek.

ev