Yanaklarda koyu renk, çenede saç, bıyık… diğer bir deyişle, kadın cinsiyetinin evcil hayvanı. Birbirlerinde az çok vurgulanan bu istenmeyen tüyler genellikle komplekslerin kaynağıdır. Lazer çözümlerinin birkaç yıldır yükselişte olmasına şaşmamalı. Bunun dışında, bu yöntemin hala riskleri vardır ve hepsi buna uymaya hazır değildir. Bazen istilacı olan bu çözümün en ekonomik olmadığını söylemeye gerek bile yok.

Bu nedenle, birçok kadın, sıcak veya soğuk ağda ile klasik ağdayı daha kolay tercih ederek düzenli olarak sakallarından kurtulur. Ne yazık ki, yine bazıları genellikle birkaç yan etkiden şikayet eder: Cildiniz çok kırılgan olduğunda, bu tür tüy alma işlemi kızarıklığa, yanmaya, kaşıntıya ve hatta çirkin sivilcelere neden olabilir. Uzun, acı verici ve acı verici olduğundan bahsetmiyorum bile!

Başka bir alternatif olur mu? Kesinlikle evet. Sizi rahatsız eden tüm bu tüylerden kurtulmak için doğal yöntemler kullanmayı hiç düşündünüz mü? Örneğin, kabartma tozu ve kahve arasındaki füzyonun harika sonuçlar verdiğini biliyor muydunuz? Bu ipucunun etkili, ekolojik ve ucuz olduğu ortaya çıktı… belki de başlamanın zamanı gelmiştir!

Kahve ve kabartma tozu

Kabartma tozu ve kahve karışımı

Endüstriyel ürünlerden çıkın ve evde mutlaka sahip olduğunuz malzemeleri kullanarak, saçlarınızdan ağrısız bir şekilde kurtulmak için ev yapımı epilasyona yer açın!

Kabartma tozu ile iki yemek kaşığı kahveyi karıştırmak , vücut tüylerinin büyümesini yavaşlatmanıza   yardımcı olacak beklenmedik bir numaradır . Bu iki bileşenin kombinasyonu, uzadıkça artık çirkin olarak kabul edilmeyen saç kökünü zayıflatacaktır. Kahve ve kabartma tozu mükemmel peeling özelliklerine sahiptir ve granülasyonları yüzeyde biriken tüm ölü hücreleri yok etmek için idealdir.

Bu yöntem cildinizde bir ovma işlevi görecektir: hem kabartma tozu hem de kahve, saçlarınızın yeniden çıkmasını engellerken cildinizi yumuşak ve pürüzsüz bırakacaktır.

Bir bonus olarak, saç kökü ne kadar ince olursa, dokunma o kadar az rahatsız edici olur. Bu tekniğin birçok kadın tarafından kolayca benimseneceğini söylemek yeterli!

Not: Kahvenin kalitesi önemli değil çünkü türü ne olursa olsun mükemmel bir şekilde çalışacaktır. Bu sayede daha sağlıklı, daha yumuşak ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz.

İçindekiler

– bir yemek kaşığı kabartma tozu

– iki yemek kaşığı çekilmiş kahve

– 2 yemek kaşığı su

yüz kıllarını çıkarmak

Kullanmak

Bu çareyi kullanarak, istenmeyen tüylerin miktarını azaltabilecek ve yeniden büyümeyi yavaşlatabileceksiniz. Ayrıca uygulandığı bölgedeki kan dolaşımını yeniden etkinleştirme özelliğine de sahip olan kahve, aynı zamanda sıkılığına ve mevcut selülitle mücadeleye de katkı sağlıyor.

Hazırlamak için kabartma tozunu kahve ve biraz su ile pürüzsüz hale gelene kadar karıştırın, ardından istediğiniz bölgeye hafifçe masaj yapın. Karışımı en az 5 dakika cilt üzerinde bırakın. O zaman her zamanki gibi iyice yıkamalı ve kahve parçacıklarını kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Durulamadan sonra her zamanki nemlendiricinizi kullanmanız önerilir.

Yüz Tüylerini Kaldırmak İçin Diğer İpuçları

Nohut unu

  1. Nohut unu ve limon

Nohut unu ve limon kombinasyonu, tüyleri yok etmenin yanı sıra ölü hücrelerin varlığını da azaltan bir peeling tedavisi sunar.

İçindekiler

– 5 yemek kaşığı nohut unu (50 gr)

– ½ limonun suyu

– 1 çay kaşığı doğal yoğurt (7 gr)

Kullanmak

Tüm malzemeleri bir kaseye dökün ve homojen bir karışım elde edene kadar karıştırın. Daha sonra karışımı yüzün istenilen bölgelerine uygulayın ve 20-30 dakika bekletin. Kuruduktan sonra, tüylerin çıkış yönüne doğru hafif basınç uygulayarak ürünü çıkarın.

  1. Mısır nişastası ve yumurta

Bu ikili, uygulandığında yüzdeki tüylerin alınmasını kolaylaştıran yapışkan, kalın bir karışım oluşturacaktır.

İçindekiler

– 1 yumurta

– 5 yemek kaşığı mısır nişastası (50 gr)

Kullanmak

Yumurtaları çırpın ardından mısır nişastasını ekleyin    . Homojen bir karışım elde ettiğinizden emin olun. Daha sonra ürünü istenilen bölgeye uygulayın ve birkaç dakika kurumasını bekleyin. Epilasyonu kolaylaştırmak için hafif dairesel masajlarla çıkarın. Ilık suyla durulayın ve uygulamayı haftada iki kez tekrarlayın.

  1. Süt ve zerdeçal

  Süt ve zerdeçal ile hazırlanan bu krem, dudak çevresinde büyüyen tüyleri   hızla yok eder .

İçindekiler

– 1 çay kaşığı zerdeçal tozu (5 gr)

– 2 yemek kaşığı süt (20 ml)

Kullanmak

Süt ve zerdeçalı dudak çevresine uygulayacağınız bir karışım elde edene kadar karıştırın. 30 dakika beklettikten sonra durulayın. Tüylerin daha kolay çıkması için kremi nazikçe dairesel hareketlerle çıkarın. İşlemi her gün tekrarlayın.

Buyrun hanımlar, artık geleneksel epilasyona doğal, ekonomik ve daha az kısıtlayıcı bir alternatifiniz var. Olası cilt alerjilerini önlemek için her ürünü ayrı bir cilt parçasında test etmeyi unutmayın. Ve bu ilaçları uyguladıktan sonra mutlaka nemlendiricinizi sürmeyi unutmayın!