Panini ızgara veya elektrikli ızgara, peynirli bir tostu ısıttığınızda, bu yiyeceğin kalıntıları tabağa yapışabilir. Basit bir hile ile ondan kurtulmak mümkündür.

Peynir ızgaraya yapışabilir ve kötü kokular bırakabilir. Etkili bir hile ile cihazınızın kirlenmesini önlemek mümkün.

Peynirin ızgaranıza yapışmasını nasıl önlersiniz?

Bir temizleyici ile kirden kurtulmak mümkünse, kabuklu peynir kalıntıları daha dayanıklı olabilir. Mutfakta kullanılan bir ürün bu rahatsızlığı gidermenize yardımcı olabilir. Temiz ve pırıl pırıl bir ekmek kızartma makinesi tutmak için bu çok etkili tekniği keşfedin.

Izgarada croque mösyö

Peynirin ızgara plakasına yapışmasını önlemek için parşömen kağıdı

Izgara cihazınızı temizlemek için doğal temizlik ürünleri kullanmak önemliyse, elektrikli ızgaraya yapışan peynirleri zahmetsizce yenmeniz mümkün. Bunun  için parşömen kağıdı kullanmanız gerekecek . Tost ekmeğini cihaza yerleştirmeden önce etrafına sarın. Peynir kağıda yapışacak ve tost mükemmel şekilde pişirilecektir. Sonuç olarak, cihaz temiz kalacak ve temizlik konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

parşömen kağıdı

Izgara cihazınızı temizlemek için başka bir numara daha var

Elektrikli ızgaranın pişirme plakalarını temizleyin

Elektrikli ızgaranızın çıkarılabilir pişirme plakaları varsa, temizlenmesi daha kolay olacaktır. Tekrar temizlemek için iki kez temizlemeniz gerekir. Elle veya bulaşık makinesinde temizleyebileceğiniz çıkarılabilir pişirme plakalı parça. Ardından temiz suyla durulayın ve uygun şekilde kurutun. Ardından, tüm cihazı temizlemeye geçin. Cihazın tüm pişirme yüzeyini temiz bir bezle temizleyin, pişirme sırasında küflenmemeleri veya yanmamaları için tüm kırıntıları temizlemeye özen gösterin.

Pişirme plakaları çıkarılabilir değilse, cihazın içini temizlemek için temiz bir bez ve biraz su alın. İç kısımla başlayın ve ardından dış kısımla bitirin.

elektrikli ızgarayı temizleme

Izgara cihazını yağdan arındırmayı unutmayın

Izgara cihazınızın peynirli tost yapmak için kullanılmasından dolayı tıkanmış olması mümkündür. Pişirme plakalarının ve ızgaranın iç kısmının iyice temizlenmesine rağmen, yağ kalıntıları hala mevcut olabilir. Bu kabuklu kirden kurtulmak için, gresi çıkarmak için suyla nemli bir bez kullanın. Cihaza zarar verebilecek deterjan ürünleri kullanmayınız. Kalıntı kalırsa, ısınması için cihazı yeniden bağlayın ve bitkisel yağ uygulayın. Son olarak soğumaya bırakın ve fırça ile yeni bir temizlik yapın.

Yukarıda belirtilen ipuçlarını takip ederek elektrikli cihazınızdaki kirlerden kurtulacaksınız. Ancak, daha iyi korumak için kullanırken temizlemeyi unutmayın.

ev