Press ESC to close

İzlenmeyen plastik sandalyeler? Onları mükemmel bir şekilde beyazlatmak için tüm hileleri açıklayacağım!

İzlenmeyen plastik sandalyeler? Onları mükemmel bir şekilde beyazlatmak için tüm hileleri açıklayacağım!

Malzemenin bu çürümesi kesinlikle normaldir ve zamanın geçmesinden kaynaklanmaktadır. Ev aletleri, bahçe sandalyeleri, tezgahlar aşınma ve yıpranmanın kurbanıdır ve sararma sürecini hızlandıran güneş ışınları nedeniyle durumları genellikle kötüleşir.

Bu nedenle, sürekli olarak onlara baksak ve dikkatlice temizlesek bile, nesneler modası geçmiş ve ihmal edilmiş görünüyor.

Rutin bakım yeterli değildir.

Onları beyazlatmak için bazı önlemler almamız gerekiyor. Endişelenmeyin, çok para harcamanıza gerek kalmayacak, bu piyasadaki en iyi ürünleri aramakla ilgili değil! Önerdiğimiz şey, kimyasal veya endüstriyel ajanlar kullanılmadan çok düşük maliyetli bir yöntemdir, ancak çok etkilidir!

Nasıl ilerleyeceğimizi birlikte görelim.

Sararmış plastiği beyazlatmak için size tüm püf noktalarını anlatacağım

İzlenmeyen plastik sandalyeler? Onları mükemmel bir şekilde beyazlatmak için tüm hileleri açıklayacağım!

En yaygın sorunla başlayalım: dış mekan sandalyeleri! Çoğu zaman, bahçeyi ve terası yeniden düzenlediğimizde, onları kaldırdığımızda lekesiz ve lekesiz olmalarına rağmen, kış aylarında sarardıklarını fark ederiz. Soğuk, nem ve güneş ışığı plastiklerin sararmasına neden olur ve bu da kolayca çözülebilir. Bir bezi beyaz şarap sirkesi ile nemlendirin ve yüzeye sürün, en çok tehlikeye atılan bölgelere sürün. Kısacası sarımsı patina solacak ve sandalyeleriniz tekrar tertemiz olacak.

Sadece bu nesneler için değil, aynı zamanda ev aletleri, tezgahlar, kapılar ve mobilyalar için de çok etkili bir yöntem hidrojen peroksit kullanımını içerir. Yine saf olarak uygulanmalı ve bir saat bekletilmelidir. Kurulumun sonunda, dikkatlice durulayın ve iyice kurulayın. Çok basit, değil mi?!

Ama gelelim sararmış plastiği yenilemek isteyen her ev hanımının elindeki gerçek asa: diş macunu! Düşünülemez gibi görünse de, beyazlatma versiyonunu kullandığınız sürece bir fark yaratacaktır.

Eski kullanılmış bir diş fırçası kullanın – sadece kullanımı kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda ulaşılması zor olan yerlere de ulaşabilir. Biraz diş macunu açın, tüm yüzeye sürün, gerektiğinde ısrar edin. Aynen dişlerinizi fırçalarken yaptığınız gibi dairesel hareketler yapmalısınız. Yaklaşık yirmi dakika bekletin, ardından fazlalığı gidermek için yumuşak, hafif nemli bir bezle kurulayın.

İlk kat yeterli değilse, bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyerek tekrarlayın. Bu sayede diş macununun beyazlatma gücünü artırmış olursunuz. Kabartma tozunun hafif aşındırıcı etkisi polimerlerin arasına nüfuz edecek ve nesnelerinizi kar beyazı yapacaktır.

Kolay değil mi?!

ev