Kaplamalı tavalarımızdaki kir ve yağ izleri bu yöntemlerle kaybolacaktır, hemen deneyelim.

Çok temiz bir tencere

Kaplamalı tavalar , şekillenen ve biz bir şeyler yapana kadar orada kalan bir kabus. Ayrıca itibarımız da tehlikede. Kayınvalideniz etrafta olsaydı ne kadar kötü olurdu bir düşünün. Lavabomuzdaki topaklanmış tavaları görmesine izin vermek, bize atması için ona bir dinamit sopası vermek gibi olurdu.

Düşünülemez, asla olmamalı. Ve artık mutfakta kap kacak kap kacak kalmadığından emin olmak için, tele-alışverişteki gibi tabaklarımızı yeniden parlatacak basit, etkili ve aynı zamanda ekonomik yöntemleri uygulayabiliriz.

Kabuklaşmış tava ve tencerelerin uygun temizliğe tabi tutulmadan sık sık kullanılması, kaçınılması gereken bu sonuca yol açabilir. Diğer şeylerin yanı sıra, onları her zaman temiz tutarak kullanılabilirliklerini ve etkinliklerini uzatmaya yardımcı olacağız. Her kir izini ortadan kaldırmak için asla eksik olamayacak malzemelere ihtiyacımız olacak.

Kabuklanmış tavalar, temizliği için hangi yöntemler uygulanmalı?

Kabuklu bir tava

Kabartma tozu, sirke ve tuzumuz var . Bunların hepsi mutfakta ve ötesinde mükemmeldir ve bunlar, dünyadaki çok az şey gibi dezenfektan ve temizleme özelliklerine sahip malzemelerdir. Evin çeşitli yüzeylerini pırıl pırıl tuttuğu göz önüne alındığında, ev temizliğinde de kullanılması tesadüf değildir.

BU KONUYU DA BEĞENEBİLİRSİNİZ: Tuvalet siyah lekelerle dolu: Size birkaç adımda ve stressiz bir şekilde nasıl temizleyeceğinizi anlatacağım

İki yemek kaşığı bikarbonat soda, bir beyaz sirke ve üç tuzdan (ikincisi isteğe bağlı olsa da) oluşan bir karışım, kaplanmış tenceremize sürebileceğimiz kalın bir solüsyon elde etmemizi sağlayacaktır.

BU KONUYU DA BEĞENEBİLİRSİNİZ: Bu uyarı ışığına dikkat edin: bulaşık makinenizde yanıyorsa hemen bir şeyler yapmanız gerekir

Karışımı uygulamak için yumuşak bir bez veya aşındırıcı olmayan bir sünger kullanıyoruz, ardından elde yıkayarak veya bulaşık makinesinde duruluyoruz.

BU KONUYU DA BEĞENEBİLİRSİNİZ: Evinizde bir su ısıtıcısı varsa, onu kaç tane harika şekilde kullanabileceğiniz hakkında hiçbir fikriniz yok | Denenecek püf noktaları

Bir alternatif sitrik asit ve sudur. Bu durumda, ilkinin 25 gramının yarım litre suyla seyreltilmesine ihtiyacımız olacak. O halde  temizlemeye devam edelim.  Ayrıca bir gece boyunca etki etmesi için bırakabilir ve sıvıyı temizlenecek tabakta bırakabiliriz.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLMAK, VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ  INSTAGRAM VE TİKTOK’TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Son olarak biraz limon suyu , birkaç tutam kaba tuz ve biraz su ile birlikte tavaya dökebiliriz . Ayrıca bu durumda, tavanın yüzeylerine yapışan yanık kalıntılarının izlerini ortadan kaldırmak için, belki de tavayı yaklaşık on dakika etki etmeye bıraktıktan sonra bir sünger kullanırız.