Sezgilere aykırı ve belki de sıradan bir eylem, ancak her ev ortamını etkileyen bir sorunu çözebilecek kapasitede.

böceklere karşı pencere kenarındaki kabuklar

Gerçekten her alanda ve onlardan yaptığımız her işlev ve kullanım için yararlı ve bazen de gerekli olabilecek bazı bitki türleri vardır. Limon inanılmaz özellikleri ve faydaları olan bitkilerden biridir Örneğin limon suyu, bir yandan boğaz ağrıları, ağız ülserleri ve diş eti iltihabıyla mücadelede faydalı olan doğal bir antiseptik ve bakterisittir, diğer yandan da mükemmel bir C vitamini kaynağı olması nedeniyle yaygın olarak kullanılmakta ve takdir edilmektedir. potasyum , mutfakta.

Ancak limonun ve özellikle de kabuklarının mükemmel bir şekilde yerine getirdiği üçüncü bir işlev daha vardır; İnsanların ve yiyeceklerin etrafındaki sonsuz vızıltıyı biliyor musun? . Sinekler özellikle yaz ve sonbahar arasındaki ara dönemlerde büyük bir baş belası olmanın yanı sıra gerçek bir kabusa da dönüşebilmektedir Limon kabukları, pencerelerden evinize gizlice girmeye çalışan hayvanları, özellikle de böcekleri kovmak için idealdir.

Etkinliği şaşırtıcı

Kabukları böceklere karşı pencere kenarında tutun

Sağlığa zararlı pestisitlere ve kimyasal ürünlere başvurmanıza gerek kalmadan, limon bitkisinin kabuğu ve kabuğu, sinekleri uzak tutan şaşmaz doğal ilaçlardır.

yrıca ilginizi çekebilir: Buzdolabı: mikrop, virüs ve bakteri yuvası | Sadece birkaç dakika içinde mükemmel bir şekilde nasıl temizlenirA

Bu narenciye meyvesinin çok keskin ve güçlü bir kokusu vardır ve sinekler için kesinlikle rahatsız edicidir. Kokusunun çoğu böceği uzak tutması için, özellikle birkaç dilim kabuğuyla birlikte pencere kenarına yerleştirmek , bu tür böceklerle yaşamak ya da yaşamamak arasındaki farkı yaratacaktır.

Şunlar da ilginizi çekebilir: Evinizi daha güzel hale getirmek için tek ihtiyacınız olan birkaç akıllı numara: inanılmaz sonuçlar

İzlenecek prosedür, taze kesilmiş limon kabuklarını nefes alabilen kumaşlı bir torbaya koymak ve her şeyi pencere kenarına yerleştirmektir .

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLMAK, VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ INSTAGRAM VE TİKTOK’TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Böceklere karşı bir diğer yöntem ise küçük pamuklu torbalar hazırlamak ve içine doğranmış karanfilleri ve limon kabuklarını koymaktır . Her şeyi bir kurdeleyle kapatıp poşetleri kapı ve pencerelerin yakınına bırakarak sinekleri uzak tutabiliriz .