Press ESC to close

Kabuklu ocağı temizleyin: tüm bu pişirmeden sonra, felaketi bu şekilde çözersiniz!

Bunca parti yemeğinden sonra, ocaklar umutsuzluğa kapılmanıza neden olacak kadar topaklanmış mı? Merak etmeyin, doğru tavsiyelerle ve ter dökmeden onları hayata döndürebilirsiniz!

Gres, gres, yiyecek sıçramalarından kurtulmak zordur, bu doğrudur, ancak bu hilelerden herhangi birini benimserseniz bir anda eriyeceklerdir.

Yüzeye zarar vermemek için aşındırıcı süngerler kullanmayın ve ilaçları önceden bir köşede deneyin.

Ve şimdi konuya girelim ve kabuklu sobaları temizlemeye nasıl devam edeceğimizi öğrenelim!

Kabuklu ocağı temizleyin: tüm bu pişirmeden sonra, felaketi bu şekilde çözersiniz!

Anneannelerimizin ve eko-sürdürülebilir temizlik ürünlerini kullanmayı sevenlerin en çok kullandığı malzemelerden biriyle başlayalım: sirke! Çeliği parlatır, kireci çözer ve sterilize eder.

Bir kabı sıcak su ve 2 bardak sirke ile doldurun, ardından ocaktan her seferinde bir parça ateşi alın. Her şeyi az önce yaptığınız solüsyona batırın ve 2 ila 3 saat bekletin. Son olarak, musluk jeti altında durulayın, en inatçı lekeleri yumuşak bir bezle ovalayın. Kısacası sıfır çaba!

Limon, sirke gibi derinlemesine temizler ve ek bir güce sahiptir: çok hoş bir koku bırakır! Bir narenciye meyvesini ikiye bölün ve brülörleri oluşturan farklı kısımların üzerinden olduğu gibi geçirin. Sünger görevi görür ve sirke ile birleştirildiğinde güçlenir.

Bununla birlikte, ovalamamayı tercih ederseniz, su ve 1 bardak limon suyu ile bir tencere hazırlayın. Kaynatın, ocağı kapatın ve kabuklanan parçaları tencereye batırın. Kapağı yerleştirin ve 3 saat bekletin. Son olarak, durulayın ve sonucun tadını çıkarın.

Çamaşır makinesinde çamaşırları yumuşatmak için sitrik asit satın aldıysanız, ocağı yağdan arındırmak için de kullanışlı olduğunu bilmelisiniz. Kireç önleyici işlevi o kadar güçlüdür ki onu mükemmel bir leke çıkarıcı yapar. Tek yapmanız gereken 150 gramı bir litre suda seyreltmek, bir buharlaştırıcıya dökmek, kuvvetlice çalkalamak ve kabuklu bölgelere püskürtmek. Bir saat etki etmesine izin verin, ardından bir süngerle silin ve durulayın. Muhteşem, değil mi?!

Gelelim yağ, kir ve kabuklanmalara karşı oldukça etkili olan sarı sabuna. Biraz kabartma tozu ile karıştırarak bir top oluşturun, ardından bir süngerin üzerine koyun ve kuvvetlice ovalayın. 10 dakika bekletin ve sıcak suyla durulayın. İşte, yeni gibi!

İşte ocağınızı nasıl parlak tutacağınız!

Artık tekrar parlak ve parlak olduklarına göre, bu doğal temizleme karışımını kullanırsanız onları bu şekilde tutmak çok kolay olacaktır. Bunu yapmak için karıştırmanız gerekecek:

  • 200 ml limon suyu,
  • 200 ml sirke,
  • 100 ml su,

Solüsyonu bir sprey şişesine aktarın ve günlük temizlik için kullanın!

Ocağınız sizi kör edecek kadar parlak olacak!

ev