Kahve yapmayı bitirdiğimizde ve kahve makinesini yıkamaya hazır olduğumuzda attığımız ilk şey kahve telveleridir.

Ayakkabınızın içindeki kahve telvesi

Günde birkaç kez, hatta akşamları bile kahve içenler var ve bu nedenle ellerinde yüzlerce şekilde kullanmak için gram ve gram kahve telvesi var . Ancak pek çok kişi bunu bilmiyor ve bunları bulaşık lavabosunun giderine veya çöpe atarak israf ediyor.

Bu durumda, diğer pek çok durumda olduğu gibi, ev yöntemleri %100 işe yarar ve zor sorunları ve sorunları para israf etmeden çözerek mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Evde binlerce şekilde işinize yarayacak malzemeler ve yaygın olarak kullanılan nesneler

Herhangi bir yüzeydeki güçlü ve hoş olmayan kokuyu ortadan kaldırmak için herkesin evinde, genellikle de mutfakta bulunan malzemeleri veya nesneleri kullanın . Bu, ayakkabıların içine yayılan kahve telvesinin harika sonuçlar vermesi durumudur.

İşe giderken, antrenman yaparken ya da sadece dışarı çıkıp biraz alışveriş yaparken tüm gün boyunca giyilen ayakkabılar, genellikle çıkarıldıktan sonra, belirtilen herhangi bir ürünle giderilemeyecek kötü bir koku yayarlar . Kapalı ayakkabılar özellikle kötü kokar , ancak açık parmaklı ayakkabıların da şakası yoktur.

Kokuları nötralize etmek için kahve telvesi nasıl kullanılır?

Kahve telvesi ayakkabıların içine dökülmelidir ancak işini en iyi şekilde yapabilmesi için tamamen kuru olması gerekir. Kurutma adımı önemlidir çünkü yalnızca bu koşullarda deodorant görevi görebilirler.

Kahve telvesi sadece ayakkabıların içinde değil aynı zamanda evin birçok yerinde kötü kokuları gidermek için kullanılabilir .

Yapılacak ilk şey, çabuk kurumasını sağlamak için cezveyi belki ayrı bir tabağa veya kaseye boşaltmaktır . Yazın bir günden kısa sürede kurur, kışın ise biraz daha uzun sürebilir.

Hazır olduktan sonra ayakkabınızın içinde ufalayıp, maksimum 5 saat sonra yerde iyice sallayarak çıkarabilirsiniz. Artık kötü kokular olmayacak. Temizleme zorluğu yaşamamak için bunları bir mendile ya da ayakkabının içine konulan açık bir poşete koyanlar da var.

Kahve telvesine alternatifler

Alternatif olarak, hafif, hoş ve aşırı olmayan bir koku sağlayan, kurutucudan alınan yumuşatıcı tabakaları kullanabilirsiniz . Bu durumda çarşaflar doğrudan ayakkabıların içine yerleştirilir, eğer istediğiniz gibi kokmuyorsa üzerine damlalar halinde esansiyel yağ dökmeyi de deneyebilirsiniz.

Veya bikarbonat soda kullanabilirsiniz , üründen iki yemek kaşığı, en sevdiğiniz kokunun 5 damla esansiyel yağı ile sorunu çözebilirsiniz. Bikarbonatı yağ damlalarıyla iyice karıştırıp ayakkabının içine, doğrudan ayağımızın bastığı tabana serpiştiriyoruz. Birkaç saat içinde mükemmel sonuçlar elde etmek için kahve telvesi ile aynı talimatları uygulamanız yeterlidir.

Son acil çözüm kedi kumu olabilir . Biraz doğrudan ayakkabınıza döküp sonra çıkarıyorsunuz, aynı şey turunçgillerin kabukları veya aromatik bitkiler veya pamukla da yapılıyor, önce esansiyel yağ damlalarıyla ıslatılıp sonra ayakkabının içine yerleştiriliyor . . Birkaç dakika içinde ayakkabılarınız güzel kokmaya başlayacak.

Kahve telvesinin evde alternatif kullanımları, işte bilmediğiniz şeyler

Kahve telvesini evde birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin karıncaları uzak tutmak için. Bu durumda basitçe müdahaleye ihtiyaç duyulan alanlara konumlandırılırlar. Veya kumaşları boyamak için. Kaynatılır ve daha sonra doğal boya olarak kullanılırlar; tuval üzerine veya her türlü kumaşa veya sadece kağıt boyamaya uygundurlar.

Bunun yerine şöminesi olanlar kötü kokuları gidermek için kullanmayı deneyebilirler. İnatçı kirleri çıkarmak için evi temizlemek için bile kullanılabilirler. Bir süngerle ovulurlar. Bu yeterli değilse veya çok daha iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız, biraz su ve doğal sabun ekleyerek daha hızlı ve fazla çaba harcamadan temizlemeye yardımcı olabilirsiniz.

ev