Kahve telvesinden bu şekilde faydalanmak bideden gelen hoş olmayan kokulara sonsuza kadar veda etmenizi sağlayacaktır. İşte nasıl.

Bideden gelen kötü koku sorununu daha önce yaşadıysanız , muhtemelen bunu çözmek için çeşitli çareler ve püf noktaları da denediniz , ancak başarılı olamadınız . Ancak kahve telvesi kullanmak kolay ve ucuz bir çözümdür . Prosedür basit , ucuz ve etkilidir Nasıl çalıştığını görelim.

Bidedeki kötü kokular: nedenleri

Bide çeşitli nedenlerle kötü kokular verebilir . İlk olarak, drenajın içindeki durgun su , bakterilerin büyümesi ve küfün büyümesi için elverişli bir ortam yaratabilir . İkincisi, bidenizin gider sistemi tıkalı veya hasar görmüşse su düzgün tahliye olmayabilir .

Bu, suyun durgunlaşmasına ve bunun sonucunda hoş olmayan kokuların oluşmasına neden olur . Ayrıca , banyonun bu bölümünde sert kimyasallar içeren temizlik ürünleri kullanmak , gider sisteminin hassas dengesini bozarak daha fazla koku sorununa neden olabilir .

Çünkü kahve telvesi bideden gelen kötü kokuları giderebilir.

Peki bideden kötü kokuları gidermek için neden kahve telvesi kullanmalıyız ? Basit: Her şeyden önce, kahve mükemmel bir koku emicidir. Karakteristik aroması klorojenik asit ve kafein gibi bazı maddelerin varlığından kaynaklanmaktadır .

bide

Bu maddeler kahveye sadece karakteristik aromasını vermekle kalmaz , aynı zamanda kokuları etkisiz hale getirir . Kahve telvesini kullandığımızda bu maddeler bidede bulunan kötü kokularla birleşerek onları nötralize ederek taze ve temiz hale  getirir .

Bide kahve telvesi nasıl kullanılır?

Bideden gelen hoş olmayan kokulara nihayet veda etme prosedürünü gerçekleştirmek çok basittir . 1 litre sıcak su ile 4-5 çay kaşığı kahve telvesini karıştırarak başlayalım . Karışımı iyice karıştırdıktan sonra gidere ve duvarlar boyunca döküyoruz . Karışımın kötü kokulara etki etmesi için 10 dakika kadar etki etmesini bekleyin 10 dakika sonra gideri durulamak ve tıkanmasını önlemek için biraz sıcak su dökün.

Son olarak bideyi normal şekilde yıkıyoruz . Kötü kokular sonunda yok olacak ! Bideyi taze ve temiz tutmak için işlem haftada en az iki kez tekrarlanabilir . Ancak kötü kokular devam ediyorsa bide gider sisteminde bir sorun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir . Eğer öyleyse, değerlendirme için bir tesisatçı ile iletişime geçmelisiniz . 

Bu numaranın avantajları 

Az önce gösterdiğimiz numaranın uygulanması basit ama aynı zamanda paradan da tasarruf ettiriyor . Aslında kahve doğal ve ucuz bir malzemedir ve tencere ve tavaları temizlemek ve buzdolabındaki kokuları gidermek gibi diğer ev içi amaçlar için de kullanılabilir .

bide

Ancak lavabo , ocak gibi yüzeylerin temizliğinde bile kahve kullanımında büyük avantajlar buluyor . Bu nedenle bide temizliğinde kullanımı ekonomik açıdan uygun bir çözümdür . Ayrıca agresif kimyasalların kullanılmasını gerektirmediği için ekolojiktir .

Sonuç olarak, kötü kokuları gidermek için kahve telvesi kullanmak kolay, ekonomik ve ekolojik bir  çözümdür . Kahve mükemmel bir koku emicidir ve diğer ev amaçları için de kullanılabilir . İşlem dakikalar sürer ve sert kimyasalların kullanılmasını gerektirmediği için çevre için güvenlidir . İşlemi haftada en az iki kez tekrarlamayı unutmayın , böylece bide taze ve temiz kalacaktır !