Kahve ve karbonatı karıştırmak gerçekten iyi bir ev temizleyicisi olur. Sonuç harika, kimyasal almayı unutun. İşte nasıl.

Kabartma tozu ve kahve telvesini karıştırın

Birçoğu, evi temizlemek için doğal ürünler kullanabileceğiniz için pahalı kimyasal temizleyiciler almaktan kaçınmanın mümkün olduğunu bilir. Örneğin limonun yağ giderici, antibakteriyel ve her şeyden önce nötralize ederek kötü kokuları ortadan kaldıran etkinliğini bir düşünün.

Bugün ise limondan bahsetmeyeceğiz ama daha önce okuduğunuz gibi karbonatı kahve telvesi ile karıştıracağız . Garip bir kombinasyon gibi görünebilir, ancak birincisi, antibakteriyel, antifungal, temizleyici, temizleyici ve beyazlatıcı özelliklere sahip olduğu için mükemmel bir temizlik müttefikidir.

doğal ürünlerle temizlik

Kahve telvesi de çeşitli kullanımlarda yeniden kullanılır. Örneğin kabuk tutmuş tavaları temizlemek veya buzdolabından kötü kokuları gidermek için. Daha sonra çizikleri azaltmak için genellikle ahşaba yayılır ve bahçede bitkiler için gübre olarak ve karıncaları uzak tutmak için çok kullanılır. Ama birlikte yaratacağımız temizleyiciyi görelim.

Kabartma tozu ve kahve: doğal deterjan

Dediğimiz gibi, doğal ürünlerle nasıl ev temizleyicisi yapılır onu göreceğiz . Özellikle iki tane kullanacağız, kabartma tozu ve kahve telvesi . Neredeyse kesinlikle evinizde olacaklar ve bu yöntemi denemek için hiç para harcamanıza gerek kalmayacak.

2 yemek kaşığı kabartma tozu ve 1 1/2 yemek kaşığı kuru kahve telvesine ihtiyacınız olacak. Buna ek olarak, bir blok Marsilya sabununa veya herhangi bir sıvı sabuna ihtiyacınız olacak, bu durumda 250 ml sayın . Öyleyse, bunu daha temiz hale getirmek için nasıl ilerleyeceğimizi görelim.

Kahve Alanları

Gidip kabartma tozu ve kahve temizleyiciyi hazırlayalım. Marsilya sabununun katı çubuğunu eriterek başlayalım yoksa sıvı sabunu şimdiden alalım. Sabunu eritmek için direk tencerede yapmayın çünkü sabun kıvamını da bozarsınız.

Aslında, benmari usulü yavaş yavaş yapılmalıdır. Sabunu erittikten sonra kabartma tozunu ekleyip karıştırmaya devam edebilirsiniz. Ardından kahve telvesini ekleyin. Karışımın çok katı olduğunu fark ederseniz, doğru kıvamı elde etmek için su ekleyebilirsiniz.

sodyum bikarbonat

İşte bikarbonat ve kahve temizleyiciniz hazır. Yeterince sıvı ise bir sprey şişesine veya tıpalı bir  şişeye aktarabilirsiniz . Böylece artık tüm lekeleri temizlemek için kullanabilirsiniz. Mutfakta kullanabileceğiniz gibi evin diğer odalarında da kullanabilirsiniz.

En inatçı lekeleri çıkarmak için mükemmel bir temizleyicidir ve Marsilya sabunu sayesinde harika bir koku da bırakacaktır. Çok az malzemeyle ve çok kısa sürede piyasada bulduğunuz birçok kimyasal çözücünün yerini alan   doğal bir deterjan yaratmış olacaksınız .

ev