Kahve telvesi, 6 az bilinen kullanım için size hizmet edebilecek mükemmel bir organik madde kaynağıdır. Bu besleyici yoğun doğal ürün hem eviniz hem de güzellik rutininiz için faydalıdır. Kahve telvesini nasıl kullanacağınızı öğrendikten sonra, bir daha asla çöpe atılmazlar!

Bu mineral element kaynağı sadece kahvenizden kalan toz değildir. Bu organik malzeme, birçok ev işi için gerekli olabilir, aynı zamanda sizi güzelleştirmek için de gerekli olabilir. Bu kahverengi toz geri kazanılacak çünkü az bilinen bu 6 şeyde size yardımcı oluyor.

Kahve telvesinin bilmediğiniz 6 kullanımı nedir?

İz elementler açısından zengin olan kahve telvesi ne yazık ki çok faydalı olmalarına rağmen çoğu zaman çöpe atılıyor.  Yumurta kabukları gibi   ,   kullanımları iyi bilinmediği için onlardan kurtulma eğilimindeyiz . Mutfak atığı olarak kabul edilenlerin bahçe toprağınıza ve çok daha fazlasına yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Ve haklı olarak, bu bileşen güzellik sırrınız bile olabilir!

azot bakımından zengin içerik

1- Bahçecilik için gerekli bir bileşen

Kahve telvesi durdurulamaz bir doğal bahçe gübresidir. Toprağı besinlerle zenginleştirmek ve bitkilerin daha iyi gübrelenmesini sağlamak için sulamadan önce bitkilerin saksı toprağına serpebilirsiniz.

doğal gübre

2- Kahve telvesi haşereleri uzak tutar

Böcekler insanlar için olduğu kadar iç mekan bitkileri ve bahçe için de zararlı olabilir. Neyse ki,  kahve telvesi mükemmel bir haşere kovucudur . Özellikle  bu içecek kalıntısının kokusundan nefret eden karınca, sivrisinek ve pirelere  karşı etkilidir .

doğal böcek ilacı

3- Tavalardaki kiri temizlemek için kahve telvesi

Tavanızda yağ veya yanık izleri varsa, bu malzeme idealdir. Bu System D hilesinden yararlanmak için,   süngerin pürüzlü tarafıyla bu tozdan bir yemek kaşığı kullanın ! Büyü, değil mi?

4- Kahve telvesi kötü kokulara karşı ürkütücüdür.

Bu besin kaynağı bahçe için çok faydalı olsa da, kötü kokuları emmenize de yardımcı olabilir. Kahverengi altın atıkları,   sarımsak veya soğan gibi en inatçı kokularla savaşmanıza  yardımcı olabilir. Bu kalıntıları buzdolabınızdaki kötü kokulardan kurtulmak için de kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, küçük bir kaseye biraz koyun ve birkaç saat cihaza koyun.

kahve granülleri

5- Kahve telvesi koyu halkaları azaltabilir

Gübre görevi gören şey aynı zamanda bir güzellik müttefiki olabilir. Çay poşetleri gibi, kahve    telvesi de göz çevresindeki koyu halkalar veya şişkinlik gibi yorgunluk belirtilerini ortadan kaldırır .  Ve haklı olarak, koyulaşmaya meyilli bu bölgedeki kan dolaşımını uyarır. Bundan yararlanmak istiyorsanız  bu kahverengi tozu zeytinyağı ile karıştırıp  uygulamanız gerekir. Durulamadan önce 15 dakika bekletin. Her gün uygulanacak bu tedavi, bir ay sonra ikna edici sonuçlar görmenizi sağlayacaktır.

6- Vücudu pul pul dökmek için kahve telvesi

Vücudunuzu doğal olarak pul pul dökmek için, onları atmak yerine kahve telvesi kullanın. Bunu yapmak için iki yemek kaşığı kahve telvesini bir çay kaşığı bal ve hindistancevizi yağı ile karıştırın. Vücudu bu hazırlıkla dairesel hareketlerle ovalayın. Vücudunuzun derisi daha yumuşak olacaktır. Bonus: Kahve telvesi ayrıca selülit nedeniyle ciltteki portakal kabuğu etkisini de azaltır.

Kahve telvesi ile benimsemek için başka hileler var

Kahve  telvesi sizi şaşırtmaktan asla vazgeçmeyecek . Bu bileşen, bu canlandırıcı içecek kalıntılarını yeni bir ışık altında görmenizi sağlayacak olan bu iki kullanım için size yardımcı olacaktır.

– Lavabonuzun tıkanıklığını açın

Lavabonuz tıkandıysa çözüm bulunur. Tıkanan giderlerinizi açmak için içine öğütülmüş kahve dökün  ve üzerine kaynar su ve beyaz sirke ekleyin . Bu System D hilesini tuvaletiniz için de kullanabilirsiniz!

– Kahve telvesi kahverengi saçlarınızı güzelleştirir

Bu bitkisel boya ile kahverengi veya koyu kahverengi saçlarınıza güzel vurgular vermek mümkündür. Renginizi arttırmak için,  suyu kahve  telvesi ile karıştırın ve şampuanınızdan sonra bu losyonla durulayın.

doğal boya

Kahve telvelerinizi geri dönüştürmek ekolojik ama aynı zamanda ekonomik bir jest! Bu toz birçok pahalı ürünün yerini alabilir ve aynı sonuçlara sahip olabilir.

ev