Kahve telvelerini  birçok farklı şekilde yeniden kullanın:  birlikte daha fazlasını keşfedelim!

Evet,  kahve telvesi  asla atılmamalıdır çünkü evin temizliğinde, vücudunuzun bakımında ve diğer birçok aktivitede gerçekten faydalı ve etkili olabilir! Bu yazıda size hemen deneyebileceğiniz bazı kullanımları göstereceğiz. Hadi başlayalım!

 

Kahve telvelerini yeniden kullanın: bu yüzden onları korumak önemlidir!

Vücut ve el peelingi

Cildimizdeki ölü hücreleri yok etmek ve mükemmel ve doğal bir peeling elde etmek için  kahve  telvelerini yeniden kullanmanız yeterli!
Bir kasede biraz toprağı birleştirin, bir damla badem yağı ve biraz esmer şeker ekleyin. Karışım kremsi olmalıdır. Hazır olduğunda cildinize masaj yaparak uygulayın, ancak çok fazla baskı yapmayın.
Fırçalamayı özellikle dirsekler ve dizler gibi daha sert bölgelere uygulayın. İşiniz bittiğinde suyla durulayın ve iyi bir nemlendirici uygulayın!

Aynı peeling eller için de kullanılabilir  Tırnak etlerini çıkarmak için mükemmeldir ve cildinizi çok pürüzsüz ve yumuşak bırakır!

saç vurgulayıcı

Kimyasal boyalara başvurmadan kahverenginizin tonunu arttırmak, daha parlak ve daha koyu hale getirmek mi istiyorsunuz? Panik yapmayın, biraz kahveyi tekrar kullanın!
Saçınızı yıkarken kalan sıvı kahveyi  son durulama olarak kullanın.

Bunun yerine  kına uygularsanız  , rengi koyulaştıracağından biraz fondöten ekleyebilirsiniz.

Ahşabın bakımı için kahve telvelerini yeniden kullanın

Evet, kahve ahşaba daha fazla parlaklık katar  ve  çiziklerin varlığını ortadan kaldırır. Bundan daha basit bir şey olamaz; biraz makyaj bazını ılık suyla karıştırın, kremsi bir karışım elde edinceye kadar karıştırın ve uygulama yapılacak mobilyaya uygulayın.

Buzdolabındaki kötü kokuları giderin

Buzdolabınızda kötü kokular  mı var  ? Bunları ortadan kaldırmanın harika bir yolu kahve kullanmaktır.
Altını bir bardağa koyun ve buzdolabına koyun. Tüm kötü kokuların emilmesi ve yok edilmesi için birkaç gün içeride bırakın. Sadece bu değil, aynı zamanda gerçekten karşı konulmaz bir koku bırakacak!

DIY pin yastığı

İğneli bir yastığa ihtiyacınız varsa   kendiniz yapın! Bir parça bez alın, kahve telvesi (çok kuru) ile doldurun ve bir iğne ve iplikle kapatın. Sadece 2 dakika içinde kahve sayesinde oksidasyonla mücadele eden mükemmel bir iğne yastığına sahip olacaksınız!

Kahve telvelerini yeniden kullanın: El sabunu

Kahve aynı zamanda ellerinizi yıkamak ve taze bir koku vermek için de mükemmeldir.
Biraz Marsilya sabununu eritin ve biraz baz ekleyin. Buzdolabında katılaşmasına izin verin ve işte  peeling sabununuz!

Çiçekler için gübre

Kahve telvesi çiçekleri,  özellikle de gülleri ve yaprak dökmeyen bitkileri beslemek ve gübrelemek için mükemmeldir  . Ayrıca hiçbir toksik ve kimyasal madde içermeyen doğal bir gübredir.

Karıncaları ve salyangozları uzak tutun

Karıncaları ve salyangozları bahçenizden ve bahçenizden uzak tutmanız mı gerekiyor  Sağlığımıza, çevreye ve hayvanlara zararlı ürünler kullanmamak için kahve telvelerini yayın.

İnatçı kirleri çıkarın

 Bazı yüzeylerde inatçı kir mi var ? Panik yapmayın, kahve telvesini kullanın! Tedavi edilecek bölgelere sürün ve suyla durulayın!

Kahve telvelerini araba parfümü olarak yeniden kullanın

Son olarak, çekilmiş kahvenin kalıntıları arabanıza parfüm sürmek  için kullanılabilir  . Ayrıca her türlü nem ve kötü koku varlığını da ortadan kaldıracaktır.

ev