Alüminyum folyo ve tuz, bu iki unsuru kullanarak oldukça can sıkıcı olan yaygın bir sorunu çözebilirsiniz. Saçma görünebilir ancak kalay folyo ve tuz, değerli mücevherlerin ve daha fazlasının güzelliğini koruyabilir.

gümüş lekesini çıkarmak

Evde bin bir şekilde kullanılan bu iki ‘malzeme’ , kilerde asla eksik olmuyor. Tuz, yiyeceklerin baharatlanmasına ve onlara doğru lezzetin verilmesine yardımcı olur. Geçmişte, hiç kimsenin ya da çok az kişinin buzdolabının olmadığı zamanlarda, yiyeceklerin uzun süre en iyi şekilde korunmasını sağlamak için kullanılıyordu. Öte yandan, kalay folyo artık yiyecekleri buzdolabında ve derin dondurucuda saklamak için bir müttefiktir.

Kendi hallerinde vazgeçilmez sayıldığından asla eksik edilemeyecek iki üründür . Öte yandan tuzsuz yemek pişirmek de mümkün ve üstelik yiyecekleri daha sağlıklı hale getiriyor ama hiç de kullanışlı değil çünkü masaya getirdiğiniz yemek artık eskisi kadar güzel ve lezzetli değil.

Folyonun evde alternatif kullanımları

Gümüş kağıt, yiyecekleri uzun süre muhafaza etmenize olanak sağlamanın yanı sıra, dondurucuya yerleştirildiğinde her zaman temiz ve buzsuz kalması açısından da kullanışlı olabilir. Alüminyum folyo olmazsa buz duvarlara yapışır ve düzgün çalıştığından emin olmak için dondurucunun buzunu çözmeniz gerekir.

Folyo ve tuzu takip eden ve kullanan bu çare , herkesin suskun kalmasına neden olacak ilaçtır . Bu iki ürün şu şekilde eş zamanlı olarak yaz aylarında kullanılabileceği gibi diğer mevsimlerde de kullanılabilir.

Mücevherleri ve gümüş eşyaları temizlemek ve cilalamak için kalay folyo ve tuz

Kalay folyo ve tuz, yazın ve hatta yazdan sonra, gümüş takılarınızı veya gümüş eşyalarınızı yılın herhangi bir zamanında temizlemek için kullanılabilir. Birbirleriyle hiçbir ilgisi olmayan ama gerçek mucizeler yaratan unsurlardırlar .

Bu, tasarlandıkları amaçlar dışında yararlı olan nesnelerden veya yiyeceklerden ilk kez bahsetmiyoruz. Örneğin, limonun sadece yiyecekleri ve özellikle salataları tatlandırmak için değil, aynı zamanda evdeki muslukları doğal olarak temizlemek ve cilalamak için de mükemmel olduğunu keşfetmek için limondan bahsetmek yeterlidir .

Başrollerinde tuz ve alüminyum folyo bulunan aşağıdaki çare tam anlamıyla mucizevidir.

Gümüş takılarda kalay folyo ve tuz nasıl kullanılır?

Özellikle yaz aylarından sonra , tuza ve güneş ışığına maruz kaldıktan sonra gümüş bilezik, yüzük ve kolyeler kararır. Her zaman utanç vericidir çünkü ekonomik değerin ötesinde kişisel, duygusal bir değere sahip olabilirler , bu yüzden onları mahvoldu diye bir kenara koymak kabul edilemez.

İşte yapmanız gerekenler; 1 yemek kaşığı bikarbonatı, bol miktarda, iki iri tuz ve bir sıcak suyu bir araya getirin. O zaman belli ki folyoya ihtiyacınız var . Bir kap alıp üzerini alüminyumla kapatıyorsunuz, içine sıcak su koyuyorsunuz, ardından bikarbonat soda ve tuz ekliyorsunuz.

Bikarbonat ve tuz tamamen eriyene kadar her şeyi çok dikkatli bir şekilde karıştırın. Daha sonra temizlenecek takılar dökülür . Hilenin işe yaraması için tamamen suya daldırılmaları gerekiyor.

Daha sonra alüminyum folyoyu kapatarak bir paket oluşturun. En az yarım saat dinlenmeye bırakın. Bu süre zarfında mücevherler yeni gibi geri dönecektir. Yarım saatin geçmesini beklemeniz, ardından akan, ılık su altında dikkatlice ama hızlı bir şekilde durulamanız ve kurutmanız yeterlidir. Nihai sonuç inanılmaz derecede güzel olacak, mücevherler yeniden parlak ve temiz olacak.

Zamanla kararan mücevherlere çare

Bu numarayı keşfettikten sonra deniz kenarına gittiğinizde mücevherlerinizi mutlaka evde bırakmak zorunda kalmayacaksınız. Bunları güvenle giymeye devam edebilir ve geri döndüğünüzde geri alabilirsiniz. Tuz ve alüminyum folyo , yılın herhangi bir zamanında ve mutlaka yazın olmasa da, terden dolayı mücevherlerin kararması durumunda da yardımcı olabilir .

Etkinin hem gümüş eşyalar hem de mücevherler üzerinde uzun süre devam etmesini sağlamak için çekmecelere yerleştirmeden önce her şeyi gümüş kağıda sarın . Bu yöntem zamanla kararmamalarını, güzel ve parlak kalmalarını sağlamaya yardımcı olur. Takıların yanı sıra gümüş eşyalarla da aynı şeyi yapmayı deneyebilirsiniz. Mükemmel başarı garanti edilir.

ev