Nasıl tığ işi yapılacağını biliyorsanız, bu aletin sadece giyim eşyası yapmak için değil, nasıl çok yararlı olabileceğini de bileceksiniz. Aşağıda, belirli durumlarda çok kullanışlı bir öğe yapmak için en iyi süreci keşfetmenize izin veriyoruz. Tek yapmanız gereken yazımızı okumak. Detaylar burada.

Lastikler ve tığ işi

Tığ işi tekniği, her türlü ipliği işlemenizi sağlar. Bu alet bir çubuk ve bir ucunda kancadan oluşur. Ev için veya giyilecek kıyafet ve aksesuarlar için muhteşem nesneler yaratmak için ipliği çeşitli örgü tekniklerinde yönlendirme amacı vardır .

Tığ işi öğrenmek herkes için bir şeydir. İhtiyacınız olan tek şey, bir tutam el becerisi ve ardından bolca sebat ve sabır. Bu nedenle , boş zamanlarınızda sizi meşgul etmek için farklı amaçlar için faydalı nesneler yapmak gerçek bir hobi haline gelebilir .

Tığ işi , Fransa’da ve diğer çeşitli Avrupa ülkelerinde “crochet” kelimesiyle anılmaktadır . Giyim veya ev için çeşitli giysi veya aksesuarların yaratılması için ipek , yün, pamuk, keten, ip ve daha birçok ipliğin kullanılıp kullanılmayacağını seçmek mümkün olacaktır .

Belirli bir nesneyi tığ işi yapmak için hangi üç lastik bandın kullanılabileceğini öğrenmek ister misiniz ? İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.

Tığ işi tekniği ve üç elastik bant: elde edilebilecek olan budur

Tığ işi tekniği ile çok sayıda obje elde edebileceksiniz. Yaratılışta ihtiyacınız olan tek şey bir tutam hayal gücü ve oyun bitecek. Tığ işi aslında birkaç denemeden sonra kullanımı çok kolay hale gelecektir. Daha sonra, farklı öğeler yapmak için kendinizi şımartabileceksiniz.

Kafa bandı

Tek ihtiyacınız olan kancanız ve bir yumağınız . Tahmin edileceği gibi, oluşturulacak fikrinizin amacına en uygun iplik türünü seçebileceksiniz. Mevcut malzemeye sahip olduğunuzda ve yaratma fikrini seçtiğinizde, yapmanız gereken tek şey devam etmek ve meşgul olmaktır.

Bu yazıda, hem evde hem de dışarıda farklı durumlarda kullanışlı olan bir veya daha fazla aksesuar yapmak için size çok ilginç ve orijinal bir fikir sunuyoruz. İşte tığ işi tekniği ve üç lastik bant sayesinde pratik ve hızlı bir şekilde elde edebileceğiniz giysi parçası . Bununla ilgili detayları analiz edelim.

Fantastik giyim aksesuarları yapma süreci

Genellikle uzun saç kullanan kadınlar ve erkekler, farklı aksesuarlardan en iyi şekilde yararlanmanın ne kadar yararlı olabileceğini bilirler. Bunlardan biri de kesinlikle saç bandıdır . Çeşitli giyim mağazalarından satın alınabileceği gibi kişinin zevkine ve hayal gücüne göre kişisel olarak da oluşturulabilir. Ve tam da burada tığ ve daha önce bahsedilen üç lastik devreye giriyor .

Öncelikle, normal bir saç tokası edinmeniz gerekecek . Buradan seçtiğiniz iplikle tığ işi yapmaya başlayacaksınız. Bandı yün ya da ipek iplikten yapmayı tercih edenler olduğu gibi pamuk ya da benzeri kumaşlardan yapmayı tercih edenler de var. Ne olursa olsun izlenecek yol çok basit ve her tür iplik için geçerli.

el yapımı saç bandı

Tek yapmanız gereken ipliğin rengini ve malzemesini seçmek ve saç bandının yapımına geçmek. Tüm kroşe işlerinde olduğu gibi sağdan sola sıra sonuna kadar ilerlemeniz gerekecek . Önemli olan, çalışılacak her sıranın tam olarak bir öncekinin bittiği noktadan başlamasıdır.

Saç bandını yapacağınız kişinin veya kendi başınızın çevresine göre çok tur atmanız esas olacaktır . Ortalama olarak yaklaşık 4-4,5 cm yeterli olacaktır . Elastik, oluşturulan aksesuara “esneklik” kazandırmaya hizmet edecektir. Üç farklı renkte lastik bant alarak üç farklı saç bandı yapabilirsiniz, böylece kıyafetinize göre hangisini takacağınızı seçebilir ve benzersiz bir şey yaratabilirsiniz .

ev