Tonlarca insan kapı koluna limon sürüyor ve sonra ne olduğunu öğreniyor.

Sapın üzerine limon sürün

Burada, bu uygulamanın neden bu kadar yaygın hale geldiğini ve neden bu kadar çok insanın her gün kullandığını açıklıyoruz .

Kapı kolu, etkili bir şekilde nasıl temizlenir

İşlerin zamanla kötüye gittiğini görmek yaygın bir durumdur . Ahşap çürür, metaller oksitlenir, kumaşlar bozulur. Ancak, mümkün olduğunca, faydalı ömürlerinin daha uzun sürmesi için eşyalarımızı iyi kullanmaya ve bakımını yapmaya çalışmalıyız.

Bu nedenle, bugün size, özellikle kapılarınızda olabilecek kulpların, tokmakların ve sürgülerin ömrünü nasıl uzatacağınızı bilmeniz için bir dizi numara gösteriyoruz .

Halletmek

Başlangıç ​​olarak, temizlemek istediğiniz malzemeye göre iki çeşit temizlik olduğunu bilmelisiniz. İlk etapta kulplar Zamak, Alüminyum, Pirinç veya paslanmaz çelik hariç diğer herhangi bir malzemeden. Normalde bu malzemeler, kapınızın üzerindeki kolu daha çekici ve şık hale getirmek için yukarıdaki ilk malzemeyi kaplayan daldırma veya vernik kaplamaya sahiptir.

Bu cilalar genellikle yüzeyseldir ve bu nedenle herhangi bir tipik temizlik malzemesiyle temizlenmeye karşı hassastır. Bu kolları, kolları ve kapı kollarını temizlemek için yapılacak en iyi şey nemli bir bez kullanmaktır. Herhangi bir kimyasal temizlik malzemesi, kulpların sahip olduğu boya banyosunu aşındırabilir.

İkincisi, paslanmaz çelik kulplar var . Bunların, eskisi gibi parlak kalmaları için kulplardan nemli bir bezin geçmesi gerekir. Ancak bazen paslanmaz çelik, daha güçlü bir aletle temizlenmesi gereken siyah noktalar oluşturabilir. Tavsiyemiz hafif nemli bir sünger kullanılmasıdır. Sapın siyah bölgelerini dikkatlice ovalamalısınız ve yeni kadar iyi olacaktır.

Sapa bir limon sürün ve sihir gerçekleşir

Tonlarca insan onları hayata döndürmek için kapı kollarına bütün bir limon sürüyor. Aslında, limon asidi kabuklanmaları ve haleleri giderebilir.

Bu, örneğin limon atıklarını yeniden kullanmamıza ve artık bozulan ve atmak üzere olduğumuz limon atıklarını kullanmamıza izin verecek mükemmel bir yöntemdir.

Kapı kollarında limon

Yapmanız gereken bir leğene birkaç damla limon dökün ve sapı silmek için yumuşak bir bezi oraya batırın. Bir alternatif, doğrudan kapı kollarınıza limon sürmektir.

Birkaç dakika yüzeyde etki etmesine izin verin , ardından durulamaya devam edin. Ilık su ve yumuşak bir sünger kullanın. Bu işlemi ayda birkaç kez tekrarlayın çünkü kulplar evimizin sadece kullandığımız bir parçası.

Eminiz ki, tavsiyemizi uygulayarak, biraz dirsek yağı ve bolca azim ile, kısa sürede   saçlarınızı eski haline geri getirebileceksiniz .

ev