Kaplamalı kaplar: artık deterjan yok! 1 kuruş harcamadan yeni kadar iyi olacaklar!

Pişirdikten sonra, genellikle tencere ve tavaların dibine yapışmış yiyecek artıkları bulunur. Bu durumlarda kiri temizlemek her zaman kolay değildir. Saksılardaki yiyecek izlerini gidermek için genellikle kimyasallar kullanılır, ancak bulaşıklara ve çevreye zarar verirler. Saksıları mükemmel bir şekilde temizlemek için doğal bir çare bilmek ister misiniz? İşte bazı yararlı ipuçları.

Kaplamalı kaplar: artık deterjan yok! 1 kuruş harcamadan yeni kadar iyi olacaklar!

Bulaşıklarınızı mümkün olan en iyi şekilde temizlemek için, pişirme kaplarınızı çizmeyen ve zarar vermeyen etkili ve doğal bir ilaç uygulamanızı öneririz. Mucizevi bir bileşen olan kabartma tozu hakkında konuşalım. Hepimizin evinde bulunan bir üründür, bu nedenle bulunması çok kolaydır. Bu çareyi benimsemek için, lavaboyu sıcak suyla doldurun, birkaç çorba kaşığı kabartma tozu ekleyin ve temizlenecek kapları içine daldırın. Mükemmel bir sonuç elde etmek için saksıların yaklaşık bir saat ıslanmasına izin vermeniz gerekir.

Bir diğer ideal yöntem ise kabartma tozu ve sirke karışımını kaplanmış tencerenin içinde biraz su ile kaynatmaktır. Köpük oluşur oluşmaz bir süre açık bırakmanız gerekecek ve sonuç inanılmaz olacak. Tencereniz tekrar yeni kadar iyi olacak ve tüm yiyecek terazisi tamamen kaybolacak.

İzlenecek diğer önemli ipuçları

Çizilmesi ve zarar görmesi kolay olan çok hassas bir kap kaplamayı temizlemeniz gerekirse, su ve kabartma tozu bazlı bir macun yapmanızı öneririz. Bu karışımı, tencereyi bozma riski olmadan yiyecek artığının olduğu kısımlarda kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, kaba tuz ve limon suyuna da yardımcı olabilirsiniz. Mutfakta kullanırken limonu atmamanızı öneririz, çünkü pişirme kaplarınızı temizlemek ve yağdan arındırmak için tekrar kullanabilirsiniz.

Limonun yanı sıra, yağı mükemmel şekilde emen ve tencerenizi tamamen temizleyen bir patates de kullanabilirsiniz. Sadece ikiye bölün ve kabuklu kabın dibine hafifçe sürün. Genel olarak, bulaşıklarınız kabuklandığında, bu soruna karşı geleneksel çareyi benimseyebilirsiniz. Yemek artıklarını yumuşatmak için tencerenin içindeki suyu birkaç dakika kaynatabilirsiniz. Bu şekilde, tencereyi yıkayabilir ve tüm kireci daha kolay çıkarabilirsiniz. Bu yöntemle, tencereye zarar verme riski olmadan sıkışmış kalıntıyı çıkarmakta kesinlikle daha az zorluk çekeceksiniz.

ev