Evinizde böcek olması kadar rahatsız edici bir şey yoktur. Hamamböceği, karınca veya pire olsun, onlardan kurtulmak bazen zor olabilir. Sağlığınıza veya evcil hayvanlarınızın sağlığına zararlı olabilecek ürünleri kullanmak istemiyorsanız, kendiniz hazırlayabileceğiniz ekonomik ve doğal çözümler var.

Evdeki böcekler büyük bir sorun haline gelebilir. Örneğin hamamböceklerini çok dayanıklı oldukları ve çok uzun süre hayatta kalabildikleri için ortadan kaldırmak çok zor olabilir. Bu soruna çare bulmak istiyorsanız evcil hayvanlarınız için risk almadan evinizdeki böceklerden kurtulmanın püf noktasını keşfedin!

Evinizdeki böceklerden nasıl kurtulursunuz?

karanfiller

Evinizdeki hamamböceği, karınca veya pirelerden kurtulmak istiyorsanız bu ekonomik ve etkili tarifi keşfedin.

Doğal böcek ilacınızı hazırlamak için ihtiyacınız olacak:

  • 250ml sıvı deterjan
  • 500 ml alkol sirkesi veya elma sirkesi
  • 2 yemek kaşığı karanfil
  • 50 ml su

Gerekli malzemeleri topladıktan sonra 50 ml suyu küçük bir tencereye koyun ve kaynatın. Su ısınmaya başlayınca karanfilleri ekleyin ve en az 10 dakika pişirin. Karanfil, böceklerle savaşmaya yardımcı olan çok etkili bir doğal kovucu görevi görür. İstenmeyen böcekleri   uzaklaştırmaya yardımcı olan bu 18 bitkiden   birini de seçebilirsiniz  .

Karanfilleri tavada ısıtırken deterjan ve sirkeyi bir bardakta karıştırın. Deterjan ve ispirtolu sirke çözeltisine dökmeden önce su ve karanfil karışımının soğumasını bekleyin. Böcek öldürücü ürününüzü almak için her şeyi karıştırın.

Sıvıyı bir spreye dökün, böylece evinizde böceklerin uğrak yerlerine püskürtebilirsiniz. Bazı kimyasallara ekonomik ve daha az toksik bir alternatiftir ve böcek zararlılarına karşı etkili kalır. Spreyi pire, tahtakuruları veya hamamböceklerine karşı kullanabilirsiniz. İşte   evinizde  tahtakuruları olduğunu kanıtlayan 5 işaret .    Ayrıca, böcekleri evinizden kalıcı olarak uzak tutmak istiyorsanız, her zaman tüm odaları temizlemeyi ve süpürmeyi unutmayın.

Evinizdeki böcekleri yok etmek için diğer doğal çözümler nelerdir?

böcek öldürücüler

Böcekleri uzak tutmak ve korkutmak için evde kolayca deneyebileceğiniz başka doğal çözümler de var.

Hamamböceklerini kontrol etmek istiyorsanız, kahve telvesi kullanabilirsiniz çünkü içindeki kafein hamamböceği için zehirlidir ve onları öldürebilir. Tek yapmanız gereken bazılarını bulundukları yerlere yerleştirmek ve her iki veya üç günde bir zemini değiştirmek. Kahve telvesi doğal bir böcek ilacıdır ve    işte bu yüzden onları bitkilerinize de dökmelisiniz  .

Çay ağacı esansiyel yağı da tahtakuruları gibi böcekleri uzak tutan doğal bir çözümdür. Hepsini öldürmese de onları korkutur ve tahtakuruları çeken ter kokusunu gizler.

Kokuları küçük hayvanları uzaklaştırmaya ve böcekleri engellemeye yardımcı olduğu için nane veya lavanta esansiyel yağı da kullanabilirsiniz.

Bu doğal ve evde hazırlaması kolay çözümler sayesinde böceklerden kurtulabilirsiniz. Sorun devam ederse ve doğal veya kimyasal ürünler işe yaramazsa, profesyonel haşere kontrolünü arayın.

ev