Banyonuzdan kötü kokular mı geliyor? Her gün yapılması istenen bu bölümün titiz bir şekilde temizlenmesinin yanı sıra durdurulamaz doğal hileler sayesinde ondan kurtulabilirsiniz.

Kokular ister lavabonun, ister duşun veya tuvaletin borularından gelsin, bu kokular günlük olarak rahatsız edicidir ve hayatımızı mahveder. Geleneksel temizlik ürünleri çevreye toksik olan kimyasallar içerir. Bunun için doğal ipuçları sağlıklı ve ekolojik bir alternatif olmaya devam ediyor.

Banyodaki kötü kokularla savaşmanın püf noktaları nelerdir?

Temizlenmiş bir banyo ve temiz tuvaletler için doğal malzemeler yardımınıza gelebilir. Bu ipuçları, doğal ve ucuz olma özelliğine sahiptir. Mutfağımızın ulaşabileceği bu doğal malzemeler, iç mekanımıza bakmak için sağlıklı bir alternatif oluşturuyor.

– Banyodaki kötü kokuları yok etmek için karanfil

Tedavi edici özelliklerinin yanı sıra karanfil, banyo ve tuvaletlerden gelen kötü kokuları gidermek için de kullanılır.

Gerçekten de karanfil, kanalizasyonlardan ve hatta borulardan çıkan hoş olmayan kokular üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Amaç, sağlığa zararlı kimyasallara alternatif  olarak aromatik bitkilerden oluşan doğal bir çözüm sunmaktır .

karanfil 2

Karanfilleri kabartma tozu ve uçucu yağlar gibi diğer bileşenlerle birlikte kullanmak, tuvalet kokusuna meydan okuyan doğal bir çözüm oluşturmaya yardımcı olur. Bunu yapmak için şunları yapmalısınız:

– 1 litre su
– 12 karanfil
– 10 damla karanfil esansiyel yağı veya tercih ettiğiniz başka bir aroma
– 18 çay kaşığı kabartma tozu

Bu malzemeleri bir şişede karıştırın ve kapağı açık bırakarak banyonun bir köşesine koyun. Böylece sıvı, tatlı ve hafif bir parfüm yayarken odanın kötü kokusunu emecektir.

Karanfil esansiyel yağı

– Banyoda hoş olmayan kokulara karşı DIY tabletler

Bir başka doğal çare de tuvalet ve giderlerin iğrenç kokularına son vermede etkili görünüyor. Doğal ürünlere dayalı pastiller hazırlama meselesidir. Bu doğal çözeltiyi başarılı bir şekilde üretmek için altı bileşenin birleştirilmesi gerekir.

– Bir fincan kabartma tozu
– 1/2 limon suyu
– Birkaç damla uçucu yağ (lavandin, karanfil vb.)
– Bir yemek kaşığı hidrojen peroksit

Bir macun elde edilene kadar bu bileşenleri karıştırın. Bunun için kompozisyon 16 saatten fazla bekletilmelidir. Daha sonra küçük kuru toplar oluşturun ve kötü kokular ortaya çıkar çıkmaz kullanın. Bunu yapmak için, onları kaseye atın ve temiz kokan bir tuvalete sahip olmak için tuvaleti sifonu çekin.

-Kötü kokuları gidermek için kahve çekirdekleri ve limon kabuğu

Bu ipuçları etkilidir ve kötü kokulara karşı savaşmaktan oluşur. Kahve çekirdekleri hatta portakal kabuğu bile banyodan yayılan rahatsız edici kokulardan kurtulmanıza kesinlikle yardımcı olacak organik ve ekolojik ürünlerdir. Her iki çözüm de size iyi bir sonuç garanti edecektir. Sadece portakal kabuklarını veya kahve çekirdeklerini alın ve bir radyatöre veya bir bardağa koyun. Koku zevkiniz için banyonuzda her zaman ince ve hoş bir koku kalacaktır.

Kahve çekirdekleri 3

Sağlığınıza zarar vermeyen doğal çözümlere öncelik vermeniz önerilir. Kesinlikle benimseyeceğiniz bu ipuçlarını test etmekten çekinmeyin.

 

ev