Duş contaları, duvar panelleri, çıkıntılar, fayans yüzeyler ve duş tekneleri arasındaki boşlukları kapatır. Bununla birlikte, özellikle nemli bir ortamda koruyucu rolleri göz önüne alındığında, kendilerini her türlü kalıntı, küf veya sert su lekesi ile kaplanmış olarak bulmaları nadir değildir. Aynı zamanda çok fazla bakteri toplayan tuvalet ve lavabolarda durum tam olarak böyledir. Klozet, lavabo veya duşun derzlerini temizleme fikri çok heyecan verici olmasa da, bunu yapmanın pratik ve kolay bir hilesi var.

Bu yüzeyleri huzur içinde temizlemenizi sağlayacak %100 doğal hileyi şimdi keşfedin.

Bu basit ve etkili numara ile duş, tuvalet ve lavabonun birleşim yerlerine parlaklık kazandırın!

İtalyan duşu

Kimyasal kullanımından kaçınmak için  duş ,  tuvalet  ve   lavabonun birleşim yerlerini  temizlemenizi  sağlayacak  doğal bir hileye  başvurabilirsiniz . Tek ihtiyacınız olan karbonat, limon suyu ve tuz.

Gerçekten de kabartma tozu, temizleyici, antiseptik ve leke çıkarıcı özellikleriyle bilinir. Limon suyu temizlemeye, dezenfekte etmeye ve kokuyu gidermeye yardımcı olurken, tuz inatçı lekeleri çıkarmak için idealdir.

Optimum temizlik için 2 yemek kaşığı tuz, 2 yemek kaşığı kabartma tozu ve yarım limon suyunu suyla dolu bir leğende seyreltin. Ardından,  elde edilen karışımı bir sprey şişesine dökün ve tuvalet, lavabo veya duşunuzun ek yerlerine püskürtün . En inatçı lekeleri çıkarmak için kullanılmış bir diş fırçası kullanmaktan çekinmeyin. Geriye kalan tek şey onları dikkatlice durulamak, bitirmek.

Duş, tuvalet ve lavabo derzlerinizi sirke ile temizleyin

tuvalet temizliği

Tuvalet, lavabo ve duşlardaki derzleri temizlemek için kullanılan bir diğer doğal bileşen de  beyaz sirkedir . Antimikrobiyal ve antifungal özellikleriyle tanınan  bu doğal temizleyici , birikmiş kirden ve aynı zamanda küften  kurtulmanıza yardımcı olacaktır. İşte nasıl:

Bir su bardağı sirkeyi 2 su bardağı sıcak su ile karıştırarak bir çözelti hazırlayın. Sonra bir sprey şişesine dökün. Temizlenecek yüzeye püskürtün. 10 dakika bekletin. Son olarak, bir fırça veya süngerle ovalayın ve ardından ılık su ile durulayın.

Çamaşır suyu: Mikropları duş derzlerinden, tuvaletlerden ve lavabolardan uzaklaştırmak için müthiş bir dezenfektan

 Bir temizlik ürünü olarak  çamaşır suyunun erdemlerini kimse inkar edemez  . Gerçekten de,  bu ürün esas olarak  bakterileri yok etmek için kullanılır . Bunu yapmak için, ağartıcıyı sade suyla seyreltin. Ardından, bir fırçayı ıslatın ve çeşitli derzleri kuvvetlice fırçalayın. 20 dakika bekletin. Son olarak, ılık suyla durulayın ve yüzeyi kurutun.

Duş, tuvalet ve lavabo contalarının temizlenmesi: bazı öneriler

Lavabonun bakımı için eldiven kullanımı

Eklemlerinizi temizlemek için çevre dostu ve doğal ürünler kullanmanıza rağmen   , cildinizle temastan kaçınmak için ev eldiveni giymeniz önerilir .

Ayrıca herhangi bir maddeyi solumaktan kaçınmak için duşunuzun kapı ve pencerelerini açık tutmanız önemlidir.

Banyo bakımının düzenli olarak yapılması gerektiğini unutmayınız. Bu nedenle, bu teknikler ancak hem etkili hem de dikkatli olan belirli bir rutini uygulamaya koyarsanız etkili olacaktır.

ev