Ev alanınızın dışında bulunan bahçedeki bitki ve çiçeklere daha iyi bakmanın birçok doğal yolu vardır. Bahçedeki unsurlarla ilgili büyük sorunlardan kaçınmak için abartılı bir yeşil başparmağa sahip olmanıza gerek yok. Şimdi size gösterdiğimiz bu malzemelerin önemini öğrenelim. İşte tüm detaylar.

çiçeklerde bikarbonat

Bitki ve çiçeklerle dolu bir bahçeye veya bu unsurlara sahip normal bir terasa sahip olan herkes, her şeyle günlük olarak ilgilenmenin ne kadar önemli olduğunu bilir. Aslında birçok çiçek sürekli sulama gerektirir, diğerleri ışığa ihtiyaç duyar ve yine de diğerleri daha kapalı ve gölgeli alanları tercih eder.

Herkesin yeşil parmakları yoktur ve bitkilerinin öldüğünü veya çok sağlıklı olmadığını gördüklerinde psikolojik olarak “yıkılma” riski taşırlar. Ancak bazen, her zaman hayalini kurduğunuz gibi yemyeşil ve çiçekli bir bahçeye sahip olmak için birkaç küçük numara yeterlidir .

Evde istediğiniz zaman bulabileceğiniz bazı ürünler var , bunlar bahçeye ve içindeki çiçeklere bakmanıza önemli ölçüde yardımcı olabilir. Her şeyi öğrenmek için meraklı mısın? Tek yapmanız gereken yazımızı okumaya devam etmek, şaşıracaksınız.

Bu ürünleri kullanın ve bahçe çiçekleriniz için belirli bir sorunu çözmüş olacaksınız.

Bazı malzemeler balkonunuzdaki veya bahçenizdeki çiçekleri istisnai bir şekilde koruyabilecektir. Bunlardan biri de hiç şüphesiz kabartma tozudur . Bu ürünün birçok amaç için nasıl yararlı olabileceğini iyi biliyoruz. Örneğin birçok yüzeydeki en inatçı kirleri etkili bir şekilde çıkarabilecektir.

Kabartma tozu, muazzam çok yönlülüğü ile ünlüdür. Aslında kiri temizlemenin yanı sıra mutfakta lezzetli tarifler elde etmek, mayayı en iyi şekilde değiştirmek ve bazı yiyecekleri “yumuşak” hale getirmek için mükemmeldir. Ayrıca az miktarda su ile alındığında bazı mide problemlerini ve mide yanmalarını giderir.

çiçekli bahçe

Ancak herkes bu elementin inanılmaz özelliklerinin bahçede bile farkında değil. Bitki ve çiçeklerin korunmasında dahi etkili bir şekilde hareket etmenizi sağlayacaktır . Sayısız kaliteye sahip başka bir ürün olan zeytinyağı ile birleştiğinde bahçenizi korumada gerçekten faydalı olacaktır.

Kabartma tozu ve zeytinyağı ne için? Bahçenizde olağanüstü etkileri garanti etmek için en uygun prosedürü bulalım . Bu elementlerin doğru dozlarda kullanılması ve birbirleriyle en uygun şekilde birleştirilmesi önemli olacaktır. İşte o konuya dair tüm detaylar.

Kabartma tozu ve zeytinyağının önemi: bu yüzden çiçeklere belirli bir solüsyon püskürtün

Sodyum bikarbonatın ne kadar yüksek miktarda kullanılmaması gerektiğini söyleyerek başlayalım . Aslında, bu elementin abartılı bir birikimi ters tepebilir, bitkileri ve çiçekleri mahvedebilir. Ancak, büyümelerini iyileştirmek ve onları herhangi bir tehlikeden korumak için, bu bileşen – doğru dozlarda kullanılırsa – size gerçekten çok yardımcı olacaktır . İşte bilmeniz gereken her şey.

bahçedeki çiçekler

Sodyum bikarbonat, genellikle kullanılan pestisitlerin yerini alabilir. Bu doğal çözüm, önemli ölçüde daha ucuz ve çevre için daha az “tehlikeli”. Su ve zeytinyağı ile karıştırarak haşereleri bitkinizden uzak tutabilirsiniz . Bitki ve çiçekleriniz için uzun ömür sağlayacak olağanüstü bir kovucu.

Belirtildiği gibi, mükemmel bir karışım oluşturmak için doğru dozlara ihtiyaç duyulacaktır. 4 litre su içeren bir kaba 2 yemek kaşığı karbonat ve bir yemek kaşığı zeytinyağı veya ayçiçek yağı ekleyin. Bu solüsyona birkaç damla tercihen organik sıvı sabun da ekleyebilirsiniz. Her şeyi karıştırın ve bir sprey şişesine dökün.

Bitkilerinizi ve çiçeklerinizi haftada iki kez bu solüsyonla sulayarak olağanüstü sonuçlar elde edeceksiniz. Bitkileriniz büyüyecek ve haşere saldırısından iyi korunacaktır. Son olarak, karıncaları bahçenizden uzak tutmak için bazı belirli alanlara kabartma tozu püskürtülebilir . Bu nedenle, size çok yardımcı olacak bir ürün!

ev