Evinizdeki karınca istilası hayatınızı zorlaştırıyor, rahatınızı ve huzurunuzu engelliyor mu? Panik yapma ! Bu böcekleri yok etmenin veya uzak tutmanın birçok yöntemi vardır. Yazımızda sizlere karınca tuzağı yapmayı ve bu böceklerden kalıcı olarak kurtulmak için mücadele etmeyi gösteriyoruz. Böcek öldürücüler veya kimyasallar olmadan onlara sonsuza kadar veda edebilirsiniz.

Pestisitlerden kurtulun ve haşere istilasından kurtulmak için daha doğal çözümlere yol açın. Zararlı ürünler içermeyen, ucuz ve mutfağınızın ulaşabileceği malzemelerle evinizi kolonize eden karıncaları kovabilir veya yok edebilirsiniz.

ev karıncaları

Evde karıncalardan kurtulmanın doğal yolu nedir?

Zararsız olmalarına rağmen, karıncalar hızla istilacı hale gelir ve evde koloniler halinde yaşarlar. Bu böceklerin farklı ortam türlerine uyum sağladıkları   söylenmelidir  . Bu numara, radikal bir şekilde üstesinden gelmenizi sağlar.

Bunu yapmak için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacınız olacak:

  • Beyaz pirinç
  • Narenciye kabuğu rendesi (portakal veya limon)
  • 500 mililitrelik bir plastik şişe

Şişeyi sabun ve suyla temizleyerek başlayın ve ardından kurutun. Ardından, pirinci istediğiniz narenciye kabuğu rendesiyle öğütün ve şişeyi bu karışımla ağzına kadar doldurun.

Karıncaların uğradığı yeri bulun, ardından şişeyi oraya yerleştirin, ters çevirerek şişeyi bir nesneyle tutmaya çalışın, böylece ezilmiş taneler hafifçe yere yayılır. Bir hafta sonra pirincin içindeki nişasta, karıncalar üzerinde kuruma ve toksik etki yapacaktır. Bu etkili tuzak ile bu haşerelere sonsuza kadar veda edebilirsiniz.

Yine de radikal yöntemler bağlamında, karıncaları öldürmek için kaynar suyu da tercih edebilirsiniz. Bu solüsyon etkili kalır ve bir kova sıcak su ve sıvı sabun içinde seyreltilerek faydasını gösterir. Her şeyi önceden belirlediğiniz karınca yuvasına veya giriş noktalarına ve geçiş yollarına dökün.

Ek olarak, yapıştırıcı aynı zamanda karıncalara karşı akıllı ve eşit derecede radikal bir tuzak olmaya devam ediyor. Karıncaların geçtiği yol boyunca yapıştırıcı sürerek, yapıştırıcı onları geride tutacağı için daha ileri gitmelerini engellemiş olursunuz. Borik asit ayrıca karınca kolonilerinin kalıcı olarak yok edilmesinde de etkilidir.

Ancak karıncaları öldürmeden onlardan kurtulmak için daha nazik, doğal ve etkili anti-karınca ipuçlarını da tercih edebileceğinizi unutmayın  .

şeker karıncaları

Karıncaları evinizden uzak tutmak için başka hangi kovucular?

Karıncaları uzak tutmak için daha az acımasız çözümler ve doğal ama aynı derecede sert yöntemler tercih ediyorsanız,   deneyebileceğiniz başka doğal çözümler de var .

– Karıncaları kovmak için kahve telvesi

Tek yapmanız gereken, karıncaların evinizi istila etmek için kullandığı yola kahve telvesi koymak. Kahve telvesinin asitliği ve kokusu, bir kovucu görevi görür ve karıncaları evinize yerleşip hızla uzaklaşmaktan caydırır.

kahve telvesi karıncaları

– Karıncaları korkutmak için limon

Limonun asitliği karıncaları uzaklaştırabilir ve doğal bir kovucu olarak kabul edilebilir. Bunu yapmak için, bu böceklerin uğrak yeri olan bölgeye limon suyu dökün ve kabukları yerde bırakın. Birkaç gün sonra ufukta karınca kalmayacak.

– Karıncaları uzaklaştırmak için uçucu yağlar

Yoğun kokularıyla tanınan uçucu yağlar, mutfaklarınızı ve evin diğer köşelerini ele geçiren bu küçük canavarlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bunu başarmak için, bir sprey şişesinde su ve damla limon veya nane esansiyel yağı veya hatta lavanta esansiyel yağı karışımı hazırlayın ve karınca kolonisinin bulunduğu alana veya hatta duvarların süpürgeliklerine püskürtün. Bu kovucunun güçlü kokusunu alır almaz kaçınılmaz olarak uzaklaşırlar.

süpürgelik karıncaları

– Karıncaları püskürtmek için tebeşir

Tebeşir, sizin için basit bir nedenden dolayı seçtiğimiz bir çözümdür: Balkona veya pencere pervazına bir çizgi tebeşir çizerek, karıncaların evin içine girmesini engelleyen bir tür bariyer görevi görür.

Ek olarak, beyaz sirke, tarçın, lavanta, kabartma tozu, mısır veya yulaf ezmesi, diyatomlu toprak, siyah sabun ve hatta fesleğen yaprakları ve nane yapraklarının pestisitlere alternatif olduğunu   ve bu zararlı böcekleri savuşturmak için eşit derecede etkili sivrisinek kovucular olduğunu unutmayın.

Karınca istilası nasıl önlenir?

Karıncaları evinize çekmemek ve çoğalmalarıyla mücadele etmek için  yemek artıklarını veya şekerli yiyecekleri yerde  veya mutfak tezgahında bırakmamak önemlidir. Her şeyi hava geçirmez kutularda veya buzdolabında saklamanız önerilir. Dolapların içini ve mutfağın tüm köşelerini düzenli aralıklarla temizlemeyi ve herhangi bir yiyecek kaynağını ortadan kaldırmayı da unutmamak gerekir.

ev