Karıncalarla mücadele, bahçıvanlar için yinelenen sorunlardan biridir. Bitkilere ve meyvelere büyük zarar verirler. Karıncaların bitkilerine yaprak biti taşıdığını ve onları yok ettiğini muhtemelen biliyorsunuzdur. Bu nedenle bahçenizi ve ekiminizi korumak için karıncalara karşı hazırlaması ve uygulaması kolay bir çözüm sunuyoruz.

 

karıncalar1

Karıncalar yaprak bitlerini bitkilere taşırlar: Karıncalar tarafından sevilen, tatlı bir sıvı içeren bitkilerin özsuyu ile beslenirler.

Karıncalar zararlı böcekler değildir, ancak yaprak bitlerinin çoğalmasına yardımcı olurlar.

karıncalar2

Bahçedeki karıncalardan kurtulmak için   bu çözümü kullanmanızı öneririz.

Karınca Öldürücü Malzemeler:

– 2 adet haşlanmış yumurta sarısı
– 1/2 çay kaşığı bal
– Bir çay kaşığı rendelenmiş borik asit (toz halinde)

Karınca insektisitinin hazırlanması:

  1. Haşlanmış sarıları çatal yardımıyla ezin. Küçük bir kavanoza aktarın.
karışık

  1. Bal ekleyin ve iyice karıştırın
mix1

  1. Borik asit ekleyin ve karıştırın
mix2

  1. Ortaya çıkan bileşimden mısır tanesi büyüklüğünde küçük miktarları karınca yuvasının etrafına ve ortasına yayın. Genellikle  bu böcekleri yok etmek için  bir dizi yumurta, bal ve borik asit gereklidir. Karıncalar onu çok cezbeder ve onu höyüğün içinde kraliçe karıncaya taşır. Tükettikten sonra dehidrasyon ve felçten ölürler.
mix3

  1. Tarifte belirtilen oranlara uymalısınız. Aksi takdirde, çalışan karıncalar hemen ölecek ve artık kraliçe karıncaya çözüm getiremeyecekler, bu da karınca yuvasının var olmaya ve gelişmeye devam edeceği anlamına geliyor.
karıncalar3