Uygulaması oldukça basit olan bu organik yöntem ile artık bahçenizdeki karıncaları dert etmenize gerek kalmayacak.

yarım şişe

Sıcak mevsimin geri dönüşü birçok olumlu yönün yanı sıra bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Tüm ev sahipleri, güneşin ve sıcaklığın aynı zamanda tüm iç ortamları doldurmak için geri dönen böceklerle tekrar uğraşmak anlamına geldiğinin gayet iyi farkındadır . Mayıs’tan Eylül’e kadar kendi evinizin odalarında sivrisinek, sinek, arı vb. bulmak kolaydır. Ve hepsi bu kadar değil, çünkü güneşli günlerde karıncalar da yeniden ortaya çıkıyor , kolonileri için yiyecek ve rahat bir yer aramak için evin etrafında koşuşturuyorlar. Karıncalar evin içinde olduğu gibi bahçeyi de kolaylıkla istila edebilir ve bu nedenle birçoğu karıncaları yok etmek için harekete geçer.

Bu basit biyolojik yöntemle karıncaları ortadan kaldırın: etkinlik garanti edilir

Karıncalardan kurtulmak için çoğu kişi, genellikle etkili bir şekilde hareket eden, piyasadaki çeşitli kimyasal ürünlere güvenir. Bununla birlikte, bunların kimyasal maddeler olduğu göz önüne alındığında, tavsiye her zaman diğer çözümlere, yani biyolojik olanlara güvenmektir. Bir örnek vermek gerekirse, karıncaları meyve ağaçlarından uzak tutmak için etkilenen bölgeye odun külü serpin .

Karınca yuvası

Odun külü, kalsiyum, fosfor ve potasyum dahil olmak üzere bir dizi özellikle faydalı madde içerir. Bu elementlerin her biri, bitkilerin güçlü ve bereketli büyümesini sağlar.

Bu özelliğe ek olarak, soğuk olması gereken odun külü, meyve ağaçlarının etrafına doğru bir şekilde yayılırsa karıncaları uzak tutabilir. Bu sayede karıncalardan uzak durmaktan başka bir şey yapamayacak karıncalar için aşılmaz bir bariyer oluşturmuş oluyoruz .

Bu yapıldıktan sonra, artık çok etkili bir karışım kullanarak karıncaları ortadan kaldırmaya devam edebiliriz. Tek ihtiyacımız olan biraz kabartma tozu , biraz pudra şekeri ve biraz su.

Bir tür kap elde etmek için plastik bir şişe alıp altını kesiyoruz. İçine 5 tatlı kaşığı karbonat ve 5 tatlı kaşığı pudra şekeri koyuyoruz . Bu iki element birlikte karıncalarla savaşmak için idealdir. Bilindiği gibi pudra şekeri bu böcekleri çekerken, kabartma tozu karınca yuvasını yok eder.

Bu karışımla sonsuza dek yok olacaklar

Bir tatlı kaşığı pudra şekeri ve kabartma tozu ilave edildikten sonra iyice karıştırılarak karışım oluşturulur. Son olarak, daha da etkili bir karışım elde etmek için biraz su eklenir. İçinde bu solüsyon bulunan kap şimdi bahçede , karınca yuvasının yanına yerleştirilmelidir . Ancak önce karıncaların girişini kolaylaştırmak için şişenin dibine birkaç küçük delik açmak daha iyidir.

Karıncalar

Bileşik homojen hale gelir gelmez son adıma geçebilirsiniz. Karıncaları çekmek için karışımın bulunduğu kap karınca yuvasının yanına yerleştirilir.

Böcekler kısa bir süre içinde şişenin dibine girmeye başlayacak, bileşiğe ulaşacak ve onu karınca yuvasının içine getirecektir. Bu şekilde oluşturduğumuz karışım ana kraliçe için öldürücü olacaktır.