Nesnelere ikinci bir hayat nasıl verilir? Karton kutularla bu kolaydır ve asla atılmamalıdır.

Karton kutular

Karton kutular , yalnızca malları veya gıda ürünlerini koymak için değil, aynı zamanda ev veya taşınmak için de önemli kaplardır . Bu konteynerlere ikinci bir hayat vermek sadece çevre açısından değil ay sonunda bütçeden tasarruf etmek açısından da çok önemli. Klasik dikdörtgen meyve kutuları, artık ihtiyaç duyulmadığında atılır Bu ciddi bir hata çünkü çok özel bir şekilde yeniden kullanılmaları gerekiyor. DIY uzmanları bunun nasıl yapılacağını açıklıyor.

Sadece bir yılda ne kadar kağıt tüketiliyor?

Kağıt tüketimini azaltmak, içinde bulunduğumuz gibi tarihi bir dönemde olmazsa olmazdır. Çevreyi korumak artık sadece bir düşünce değil, ulaşılması gereken somut bir hedeftir.

Tabii ki, daha fazla geri dönüştürülmüş kağıt veya sertifikalı kaynaklı kağıt ürünleri (sürdürülebilir ormanlardan) kullanabilirsiniz .

karton kutular

Dijitalleşme daha az kağıt tüketimine yol açmış olsa da, İtalya’da verilerin hala endişe verici olduğu keşfedildi. Ortalama bir ailenin iki ağaçtan üretilmiş gibi tükettiği düşünülürse, tüketiciler yılda 200 kg kadar kağıt israf ediyor .

Bunlar, özellikle kağıdın artık geri dönüştürülmesi ve geri dönüştürülebilir olması gereken bir çağda bizi düşündüren önemli rakamlar. Aşırı tüketimi, ormansızlaşmaya, ortalamanın üzerinde maliyetlere ve hafife alınmaması gereken bir su israfına yol açmaktadır. O halde, insan tarafından işlenmesi için kullanılan tüm kimyasalları ve benzerlerini de düşünmeliyiz.

Yaşam tarzını değiştirmek önemlidir , bu nedenle genel olarak kartona ve kağıda nasıl ikinci bir hayat verileceğine dair giderek daha fazla örnek var.

Karton kutuların ikinci ömrü: akıllı geri dönüşüm

Bahsedildiği gibi, sadece bir yılda kağıt israfı, bir an önce saklanmak için koşmamız gerektiğini düşündürüyor. Bu nedenle, karton meyve kutuları veya kap olarak kullanılan klasikler gibi nesnelere mümkün olduğunca ikinci bir hayat vermek önemlidir.

Nasıl yapılır? Bu kaplar, her gün kullanılmak üzere ev için güzel hale getirmek üzere dönüştürülebilir. Bunu yapmak için, sadece bir hediye kağıdı veya mobilya kaplaması (yapışkanlı veya değil) satın alın. Hayal gücü, evinizin tarzıyla birlikte hangisinin en iyi olduğunu bulmaya çalışarak kişisel zevkinize dayanabilir.

Bu yapıldıktan sonra, küçük bir boşluk bile bırakmayacak şekilde kağıt parçaları kesilerek kutu kapatılır .

ikinci karton kutular

Gardıropların içinde ve hatta göz önünde güzel, türünün tek örneği kaplara sahip olmak için istediğiniz zaman kişiselleştirme, yapma ve yeniden yapma fikri .

ev