Banyo hijyenini iyileştirmek için tuvaletleri temiz tutmak bir zorunluluktur. İyi haber şu ki, klozet kapağını parlak hale getirmek için çamaşır suyu gibi sert kimyasallara ihtiyacınız yok. İki doğal bileşen yeterlidir.

Zamanın ve tuvalet bakımının yapılmamasının sonuçlarından biri de koltukların sararmasıdır. Bu hoş olmayan sarı lekeleri çıkarmak karmaşık görünebilir, ancak  doğru malzemelerle iş daha kolay olacaktır .

Klozet

Klozet kapağındaki sarı lekeleri çıkarmak için beyaz sirke ve kabartma tozu kullanın.

Bazı yüzeylerde zamanla biriken kire karşı bazen eski hileler bile etkisiz kalıyor. Tuvaletlerin sararmış yüzeyleri de göz ardı edilmese de içerdiği ürünler oldukça yaygın olduğu için çözüm yine de elinizde:  Beyaz sirke ve kabartma tozu.

kabartma tozu sirkesi

Kabartma tozunun temizleme gücünü beyaz sirke gibi bir dezenfektanla  desteklemek, sararmış bir klozet kapağının hoş olmayan görünümünden kurtulmanın çok etkili bir yoludur.  Bu popüler ev ürünlerinin tamamlayıcılığı sayesinde, bu çekici olmayan renk değişikliğini ortadan kaldırmak gerçekten mümkün ve klozetleriniz pırıl pırıl parlıyor.

Bu malzemeleri kullanmak için adımlar çok basittir.  Klozet kapağına antibakteriyel temizleyici sürerek  , 10 dakika beklettikten sonra nemli bir bezle silerek temizleme işlemine başlayın  .

Bir kapta  3 yemek kaşığı kabartma tozu  ve 50 ml ılık su ekleyin. Bir macun oluşturmak için karıştırın ve ardından lekeli alanların üzerine yayın. Maddenin 10 ila 15 dakika etki etmesine izin verin. Ardından  bir sprey şişesi kullanarak beyaz sirkeyi uygulayın ve koltuğa püskürtün. Bir süngerle ovalamadan önce birkaç dakika daha bekletin. Ardından temiz suyla durulayın ve ardından alanı kurutmak için bir havlu kullanın. Koltuğunuz artık kusursuz olmalı.

Klozet kapağındaki sarı lekeleri çıkarmak için diğer temizleme yöntemleri hakkında bilgi edinin.

Klozet kapaklarını hafifletmek için pruvanıza birden fazla ip takmanıza yardımcı olacak başka malzemeler de var:

Klozet kapağındaki sarı lekeleri çıkarmak için hidrojen peroksit kullanın

Sarımsı izler için hidrojen peroksit, temizliği daha da kolay ve hızlı hale getiren   dezenfektan ve oksitleyici özellikleri sayesinde  ideal çözüm olabilir .    Çözeltiyi tedavi edilecek yüzeye püskürtün ve yaklaşık 30 dakika bekletin. Kuru bir bezle kurutmadan önce ılık suyla durulayın.

Sünger ve fırın temizleyici ile klozet kapağındaki sarı lekelerden kurtulun

Alışılmadık bir çözüm olan fırın temizleme tekniği, sarımsı izler üzerinde derinlemesine etki edebileceğinden, kabartma tozu veya sirke gibi temizlik devlerinin yüzünün kızarması gerekmez. Fırın temizleyicisinden gelen köpüğü kullanmak için  , klozet kapağına sararmış işaretler seviyesinde yaymanız ve 10 ila 15 dakika etki etmesi için bırakmanız yeterlidir.  Yumuşak bir sünger kullanın   ve klozet kapağının parlaklığını ortaya çıkarmak için etkilenen tüm alanları fırçalayın.

Doğru temizlik ürünleri ile klozet kapaklarındaki sarı lekelerden kurtulmak zor değildir ve bu basit ve etkili bileşenler bunun kanıtıdır.

ev